N, 21.09.2023

Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Prorunneri jooksjad Björn Puna (vasakult), Kristjan Sahtel ja Enar Nõmmiste kartsid eile Tehvandilt startides, et külm ilm võib neist võitu saada, kuid jooksuretk osutus üsna kevadiseks.
Prorunneri jooksjad Björn Puna (vasakult), Kristjan Sahtel ja Enar Nõmmiste kartsid eile Tehvandilt startides, et külm ilm võib neist võitu saada, kuid jooksuretk osutus üsna kevadiseks. Foto: Kristjan Teedema

Kuigi Tartu maratoni korraldajad asendasid lume puudumise pärast tänavuse suusamaratoni 17- ja 27-kilomeetrise jalgsimatkaga Tehvandilt Käärikule, otsustas käputäis jooksufanaatikuid läbida suusamaratoni 63 kilomeetri pikkuse raja joostes.

Jalgsimatka ametlik start oli eile kell 11, kuid jooksuklubi Prorunner liikmed Kristjan Sahtel, Björn Puna ja Enar Nõmmiste läksid rajale juba veidi enne kella kümmet. «Reedel tundus see olevat äge ettevõtmine, aga nüüd ma enam nii optimistlik ei ole, peame väga rahulikult võtma,» sõnas Kristjan Sahtel eile hommikul Tehvandi staadionil vilu tuule käes sooja tehes.

Björn Puna sõnas, et püüavad hoida pulssi võimalikult madalal ning võimaluse korral joosta tee peal. «Metsavahel, kus muidu kulgeb suusarada, on ikka väga porine,» märkis ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles