Tartus käib päikeseauto ehitamine (2)

Aet Rebane
, ajakirjanik
Copy
Päikeseautot ehitavad Kristel Leif (vasakul) ja Priit Salumaa otsivad praegu huvilisi ja raha, et tartlaste ekipaaž saaks tuleval aastal Austraalias võistelda teiste päikese jõul kimavate autodega.
Päikeseautot ehitavad Kristel Leif (vasakul) ja Priit Salumaa otsivad praegu huvilisi ja raha, et tartlaste ekipaaž saaks tuleval aastal Austraalias võistelda teiste päikese jõul kimavate autodega. Foto: Sille Annuk

Tudengid ja ettevõtjad ehitavad Tartus hiljuti avatud Delta majas päikese jõul sõitvat autot, mis peab 2021. aastal Austraalias läbima 3000 kilomeetrit. Nimelt kavatsevad eestlased osa võtta iga kahe aasta järel korraldatavast päikese jõul töötavate autode võistlusest, mida on kängurumaal korraldatud juba 30 aastat.

Tartu tarkvaraarendaja ja ettevõtte Mooncascade üks asutaja Priit Salumaa nimetas autot naljatledes päikesepatareidega Žiguliks, sest sellega ei minda tingimata esimest kohta püüdma. Auto tuleb ehitada nullist, kuid 2021. aasta ralliga tahetaksegi pigem Austraalia olusid katsetada, et paremini valmistuda 2023. aasta võistluseks.

Päikeseauto esialgne kavand.
Päikeseauto esialgne kavand. Foto: Taavi Torim
Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles