Pildid: värskelt aasta pereettevõtte tiitli pälvinud mehed panid uuele tootmishoonele nurgakivi

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy

Üleeile sai Jõgeval uksi ja aknaid tootev osaühing Juta ja Kaido EVEA (Eesti väikeste ja keskmiste ettevõtete assotsatsioon) auhinnatseremoonial aasta pereettevõtte tiitli, täna panid Juta ja Kaido juhid ja töötajad firma uuele tootmishoonele nurgakivi.

Juba pea 30 aastat Jõgeval puidust uksi ja aknaid valmistava Juta ja Kaido tootmishooned on ettevõttele väikeseks jäänud. Sestap ehitab ettevõtte uue, 1000-ruutmeetrise tootmishoone Jõgeva linna serva.

«Ennekõike on uut hoonet vaja seepärast, et praegu on meil uste ja akende tootmine kahes eri hoones, vaja oleks need ühe katuse alla saada,» sõnas ettevõtte juhatuse liige Rauno Lehtla. Teiseks soovib Lehtla parandada ka töötajate töötingimusi. «Tahaks töötajatele moodsaid puhke- ja pesuruume ning muidugi on vaja välja vahetada ka seadmed,» lisas ta.

Uus tootmishoone peaks valmima järgmise aasta alguseks. Samas oli Lehtla seda meelt, et ilmselt enne uue hoone valmimist alustavad nad seal kohe ka juurdeehitusega, millega kerkib juurde veel 700-ruutmeetrine tootmispind.

«Siis saame julgelt vastu võtta ka neid tellimusi, millele oleme seni pidanud ära ütlema,» sõnas Lehtla. Pärast tootmise uude hoonesse kolimist peab ettevõte senistele ruumidele leidma uus omaniku.

Ettevõttes töötab praegu 18 inimest. Uue hoone valmimise järel peaks Juta ja Kaido juurde palkama veel kuni viis töötajat. «Me pole seni pidanud töötajate leidmise pärast muret tundma, aastaid pole pidanud töötajate otsimiseks isegi kuulutusi üles panema, inimesed tulevad ise küsima, et kas meil pole neile tööd anda,» sõnas ettevõtte tegevjuht.

Rauno Lehtla asus ettevõtet juhtima oma isa Kaido Lehtla kõrvalt, kes endiselt igapäevaselt tehases tööl käib. «No mis teha, kui ta ei taha pensionile jääda ja arvab, et kodus hakkab igav,» sõnas Rauno Lehtla muheledes.

Samas sõnas Rauno Lehtla, et isa ei soovi olla ettevõttele lihtsalt maskotiks, vaid soovib päriselt tööd teha. «Isegi kolmapäevasele auhinnagalale saatis ta mind, et mingu ma ise auhinda vastu võtma,» rääkis Rauno Lehtla. Kolmapäeval aset leidnud EVEA auhinnagalal pälvis OÜ Juta ja Kaido aasta pereettevõtte tiitli «Põlvkondade jõud».

Küsimusele, kas Rauno Lehtla annab kunagi ettevõtte juhtimise üle oma lastele, vastas ta, et tütred peaksid enne ikka koolid ära lõpetama ja siis tõsiselt mõtlema, kas nad üldse tahavad sellega tegeleda.

Tagasi üles