E, 6.02.2023

Magistriõppe vastuvõtt kestab Tartu ülikoolis nüüd veebruarist juulini

Tartu Postimees
Magistriõppe vastuvõtt kestab Tartu ülikoolis nüüd veebruarist juulini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ülikooli peahoone.
Tartu ülikooli peahoone. Foto: Margus Ansu

Sel aastal saab juba 1. veebruarist esitada SAISis avalduse Tartu ülikooli magistriõppesse astumiseks- Varasem kandideerimine on võimalik nii inglis- kui ka eestikeelsete õppekavade alusel.

Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma sõnul on põhjus, miks eestikeelse magistriõppe vastuvõtu algus on varasemaks toodud, soov toetada samal aastal bakalaureuseõpingud lõpetavate üliõpilaste jätkamist magistriõppes. «Ülikoolile on oluline võimaldada sujuv üleminek magistriõppesse, eriti nende õppekavade puhul, kus toimub päevane õpe ja mille peamine sihtrühm on koduülikooli sama aasta bakalaureuseõppe lõpetajad,» rääkis Kaldma.

Kandideerima oodatakse ka neid, kes on lõpetanud Tartu ülikooli varasematel aastatel või omandanud kõrghariduse mõnes teises kõrgkoolis.

Õppeprorektor Aune Valgu hinnangul on õpingute jätkamisel kohe pärast bakalaureuseõppe lõppu nii plusse kui ka miinuseid. Aja maha võtmine ning töötamine bakalaureuse- ja magistriõppe vahel annab hea kogemuse ning seega ka teadmise, mida tulevikult tahta ja mida täpsemalt edasi õppida. See arusaam soosib hiljem jätkamist.

Kohe jätkamiseks on aga kaalukas põhjus siis, kui tõeliselt asjatundlikuks tööks on vaja magistrikraadi, nagu see on väga paljudes töökohtades. Kolme aasta pikkune bakalaureuseõpe võib erialast olenevalt anda vaid «pooliku» kõrghariduse ning liiga varajane erialasele tööle minek võib tuua pettumuse nii endale kui ka tööandjale.

«Lõpuks on see muidugi iga lõpetaja enda otsus, kuid mina soovitan rääkida esmajoones juhendajaga. Minu juhendaja kindel soovitus mulle oli jätkata kohe pärast lõpetamist, muidu neelab tööturg ja muu elu kogu aja ning tagasitulek ülikooli on keeruline,» ütles Valk.

Tänavu võetakse üliõpilasi vastu 69 magistriõppekava alusel, neist 24 on inglis- ja 45 eestikeelsed. Lisaks toimub kolme ühisõppekava alusel vastuvõtt partnerülikoolides.

Avatakse kolm uut eestikeelset magistriõppekava. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toetusel on loodud andmeteaduse õppekava ning vanade õppekavade põhjal on välja töötatud õppekavad «Kogukondade arendamine ja sotsiaalne heaolu» ja «Kultuuripärandi loovrakendused».

Ingliskeelsete õppekavadele ja eestikeelse õppekavale «Infotehnoloogia mitteinformaatikutele» kandideerimisel on tähtaeg 15. märts. Ülejäänud eestikeelsetele õppekavadele saab avaldusi esitada 1. juulini. Avalduste esitamiseks on avatud SAIS ja väliskandidaatidele DreamApply keskkond.

Märksõnad
Tagasi üles