Tartu rahvaülikoolis alustab demokraatiahariduse kursus

Tartu Postimees
Copy
Psühholoog Andero Uusberg.
Psühholoog Andero Uusberg. Foto: Madis Sinivee

Tartu rahvaülikoolis alustab kolmapäevast esmakordselt demokraatiahariduse kursus, kus saab õppida ühiskonnas targemalt kaasa lööma.

Kaheksa kohtumise käigus õpitakse tundma Eesti demokraatia, institutsioonide ja kodanikuühiskonna toimimist ning võimalusi kodanikuna otsuste kujundamises kaasa lüüa.

Kursust viib läbi Vabaühenduste liidu juhataja Kai Klandorf. «Ühiskonda ja riiki puudutavates otsustes tahaks ühel või teisel hetkel kaasa rääkida pea igaüks meist,» arvas Klandorf. «Kuidas seda kõige paremini teha nii et teiste arvamused samuti arvestatud saaks, on oluliselt keerulisem. Targema kodanikuosaluse tarbeks panimegi kokku kõigile avatud tasuta kursuse, kus arutatakse ühiskonna eri tasanditel toimuvat ning kodanike võimalusi seda mõjutada,» arutles ta.

Kohtumiste käigus räägitakse otsustamisest ja selle mõjutamisest nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Külalistena löövad kaasa mitmed suure kogemustepagasiga Eesti kodanikuühiskonna ja poliitikakujundamise eksperdid nagu Martin Noorkõiv, Andero Uusberg ja Sigrid Solnik.

Tegemist on Eestis esmakordse omalaadse rahvaülikoolide ainega, mida viivad läbi Vabaühenduste liit ja Eesti rahvaülikoolide liit.

Kursuse kohtumised toimuvad Tartus, osalemine on tasuta.

Tagasi üles