Koalitsioonikõnelused tõstsid trammijutu taas pinnale (4)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Reformierakondlaste ja sotsiaaldemokraatide läbirääkimised jätkusid eile linnapea Urmas Klaasi kabinetis.
 
Reformierakondlaste ja sotsiaaldemokraatide läbirääkimised jätkusid eile linnapea Urmas Klaasi kabinetis.  Foto: Sille Annuk

Tartus uut võimuliitu moodustava Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kõnelused on nüüdseks väldanud nädala, kuid lähipäevil pole lepingu allkirjastamist oodata.

Kõneluste pooled on jõudnud läbi vaielda linnaplaneerimise, ettevõtluse ja turismi ning sotsiaalhoolekandega seonduvad põhiküsimused. Intrigeerivamat laadi teemadest on uuesti vaagimisele võetud viimaste kohalike valimiste eel üles kerkinud idee rajada Tartusse rööbastranspordi liinivõrk. Kui seni on ses vallas peaasjalikult kõneldud klassikalisest trammiliinist, mis hakkaks ühendama Lõunakeskust ja Annelinna, siis täpsuse huvides tuleb nentida, et ajurünnakutes on nimetatud ka teisi rööbastel liikuvaid ühistranspordivahendeid, näiteks monorelssi.

Et tegu pole lihtsalt jutuga jutu pärast, rõhutas sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof eile Tartu Postimehega suheldes, et tramm on igal juhul kulutõhusam transpordivahend kui linnaliinibuss. «Seepärast leppisimegi kokku, et uurime võimalusi luua Tartusse kulutõhusam ühistransport, tramm või mingi muu rööbastransport on siin kindlasti üks variantidest,» sõnas ta.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles