Esimesed magistrandid lõpetavad Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkooli

Tartu tervishoiu kõrgkool.

FOTO: Kristjan Teedema

Sel reedel, 31. jaanuaril saab Tartu tervishoiukõrgkooli esimene lend terviseteaduse magistrante aktusel kätte lõpudiplomid.

«Tartu tervishoiukõrgkoolile on esimene lend magistriõppe vilistlasi kahtlemata ajalooline sündmus,» nentis rektor Ulla Preeden. «Arendusprojektid, mille koostasid ja kaitsesid terviseteaduse õppekava magistrandid, on hea võimalus valdkonna arengu  suunamisel, aga sel on ka oluline regionaalne mõju. Kuna magistrantidel tuli teha magistrieksami ühe osana eriala arendusprojekt, siis nende projektide ellurakendumisel on juba praegu näha õendusabi kvaliteedi muutust Lõuna-Eestis ja laiemalt.»

Nii on lõpetavatel magistrantidel plaanis teha juba sellel kevadel Tartu ülikooli kliinikumi eriõe iseseisev vastuvõtt kuiva silma sündroomiga patsientidele, rajada Lõuna-Eestis järelkasvu planeerivatele ja juba lapseootel peredele vaimse tervise tugisüsteem ning koostada e-koolitusi kooli- ja erakorralise meditsiini õdedele.

Lõuna-Eestis on plaanis ka Põlva tervisekeskuse vaimse tervise kabineti abil vähendada inimeste riskikäitumist, parendada teenuse kättesaadavust ning vähendada täiskasvanueas esile kerkivaid vaimse tervise probleeme.

Samuti on kavas selle aasta lõpus Lõuna-Eesti haigla seintele panna ekraanid, kus saab kuvada patsientidele infomaterjale. Lisaks soovivad Tartu õed parandada intensiivravi vajavate patsientide ja nende lähedaste heaolu ning rakendada süsteemseid tegevusi eakate inimeste kukkumise ennetamiseks nii haiglas kui ka kodus.

Lõpuaktus Tartu tervishoiukõrgkooli esimestele magistrantidele toimub 31. jaanuaril kell 12 kõrgkooli õppehoones Nooruse 5. Aktusel saab lõputunnistuse lisaks 50 magistriõppe lõpetajale ka 155 rakendusliku kõrghariduse ja 12 kutseõppe lõpetajat.

31. jaanuaril saab lõpudiplomi ka esimene lend magistrikraadiga õdesid Tallinna tervishoiukõrgkoolis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles