E, 23.05.2022

Loodusfotovõistluse parimad tööd jõudsid Tartu loodusmajja

Tartu Postimees
Loodusfotovõistluse parimad tööd jõudsid Tartu loodusmajja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast.
Võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast. Foto: Ingmar Muusikus

Tartu loodusmajas saab tänasest nautida Vereta Jahi fotonäitust, mis toob vaatajate ette Eesti metsloomade kirju elu ja ka aasta looma tegutsemise. Näitus on avatud veebruari lõpuni.

Loodusfotovõistlus Vereta Jaht on igal aastal ühel kindlal nädalavahetusel toimuv fotojaht, mille eesmärk on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

22. Vereta Jaht toimus 17.–19. mail 2019 Viljandimaal ja temaatiliseks jahiloomaks oli traditsiooniliselt aasta loom – seekord siis kobras. Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul oli Vereta Jahi saak muljetavaldav. «Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad. Erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kobras seekord mitmel ülesvõttel.»

Vereta Jahil osales pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valis iga osaleja välja kuni kümme parimat võtet. Nende seast selekteeris žürii omakorda umbes 60 huvitavamat fotot, mis jõudsid näitusele. Võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast.

Märksõnad
Tagasi üles