Sotsid külmutavad valimisaastaks Tartu 81-eurose lasteaiatasu (1)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Sotsiaaldemokraadid saavutasid võimukõnelustel väikese võidu, kui neil õnnestus lasteaia kohatasu järgmiseks aastaks külmutada. Siiski ei läinud neil läbi plaan kohatasu alampalgast lahti siduda.
Sotsiaaldemokraadid saavutasid võimukõnelustel väikese võidu, kui neil õnnestus lasteaia kohatasu järgmiseks aastaks külmutada. Siiski ei läinud neil läbi plaan kohatasu alampalgast lahti siduda. Foto: Sille Annuk

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide teisipäeval alanud Tartu võimukõnelused on edenenud jõudsalt. Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof hellitab lootust, et kui ka sel nädalavahetusel õnnestub Reformierakonnaga pidada konstruktiivseid arutelusid, võiks uuel nädalal jõuda koalitsioonileppe sõlmimiseni.

Töö alles algab

Sotside üks tähtsaim võit oli kolmapäevasel arutelul lasteaia kohatasu külmutamine: 2021. aasta algul jääb Tartus lasteaia kohatasu tänavuse aastaga samaks, mis on ühe lapse kohta 81 eurot kuus. «Meie soov oli kohatasu külmutada ka 2022. aastaks, aga selle kallal saame tööd jätkata juba linnavalitsuses,» sõnas Pikhof. Ta lisas, et praegu on neil võimalik teha muudatusi, mis puudutavad 2021. aasta eelarvet, selle aasta eelarve on juba vastu võetud. Järgmise aasta oktoobris ootavad ees uued valimised.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles