N, 21.09.2023

Festivali Draama juhib tänavu teatriteadlane

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Hedi-Liis Toome (36) on üks kogumiku «Teatrielu» autoreid ja koostajaid.
Hedi-Liis Toome (36) on üks kogumiku «Teatrielu» autoreid ja koostajaid. Foto: Margus Ansu

Festivali Draama korraldava sihtasutuse Eesti Teatri Festival uue juhataja Hedi-Liis Toome teatel toimub tänavune suur teatripidu Tartus 9.–12. septembrini ning on teatud mõttes vahefestival, mille puhul ta tegutseb ka kunstilise juhi rollis.

«Programmist ühe osa moodustavad praeguse plaani järgi Tartu enda teatrite küllakutsed teistele Eesti teatritele,» lisas ta. «Teise osa programmist moodustavad lavastused, mis on aastaauhindade nominendid. Lisaks tahaksin pakkuda sisukat metaprogrammi.»

Tartu teatrite all peab Toome silmas Vanemuise teatrit, Tartu Uut teatrit, Musta Kasti, Karlova ja ERMi teatrit.

Vale aeg

Veebiportaalis Tartu Kultuuriaken (seisuga 23. jaanuar kell 19) ja ka Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna koostatud trükises «Mis toimub Tartus? 2020» on kirjas Draama toimumise ajaks 14.–20. september. Toome ei osanud öelda, kuidas niisugune vale aeg on sinna sattunud.

2004. aastal alguse saanud sihtasutuse Eesti Teatri Festival tegevust suunab viieliikmeline nõukogu, mille uues koosseisus on Raivo Põldmaa (esimees), Merle Mäesalu, Urmas Klaas, Viljar Pohhomov ja Jaanus Rohumaa.

Teatriteaduse doktorikraadiga Hedi-Liis Toome astus sihtasutust juhatama 1. detsembrist, kui vahetas välja selles ametis 1. veebruarist 2016 tegutsenud Maarja Männi.

Draamaga 15 aastat

Hedi-Liis Toome on praegu ühtlasi Tartu ülikooli teatriteaduse lektor. Ta on olnud muu hulgas Endla teatri kommunikatsioonijuht, TÜ innovatsioonikoolide koordinaator ja Eesti teatriliidu organisatsioonisekretär. Toome on kirjutanud palju erialaseid artikleid ja koostanud teatriteemalisi kogumikke.

Draamafestivaliga on Toome seotud aastast 2005, kui alustas vabatahtliku abilisena. Alates aastast 2006 oli ta Eesti teatri festivali alaprogrammide juht, Balti teatri festivali programmijuht 2006, 2009 ja 2012 ning aastail 2018 ja 2019 festivali Draama metaprogrammi juht.

Esimene pilt Hedi-Liis Toomest Postimehe fotovaramus pärineb Draama 2009 lõpetamiselt Athena keskuses. Teatriplakatite eest autasude kättejagamisel osalevad Margus Kasterpalu (vasakult), Maarja Mänd, Hedi-Liis Toome ja Rasmus Kull.
Esimene pilt Hedi-Liis Toomest Postimehe fotovaramus pärineb Draama 2009 lõpetamiselt Athena keskuses. Teatriplakatite eest autasude kättejagamisel osalevad Margus Kasterpalu (vasakult), Maarja Mänd, Hedi-Liis Toome ja Rasmus Kull. Foto: Lauri Kulpsoo
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles