K, 4.10.2023

Aparaaditehase vanaraamatupood annab välja sada erieksemplari teost raamatute põlgamisest

Facebook
Comments
Mirjam Link (keskel) juhatas raamatu «451º Fahrenheiti» ilmumiseks appi tulnud huviliste tegevust.
Mirjam Link (keskel) juhatas raamatu «451º Fahrenheiti» ilmumiseks appi tulnud huviliste tegevust. Foto: Mana Kaasik / Typa

Vanaraamatupood Fahrenheit 451º, mis tegutseb trüki- ja paberikunstikeskuse Typa ehk endise trüki- ja paberimuuseumi filiaalina Aparaaditehases, annab kirjanik Ray Bradbury 100. sünniaastal välja tema romaani «451º Fahrenheiti» sada erieksemplari. Aastal 1953 inglise ja 1959 eesti keeles ilmunud teos heidab pilgu tulevikku, kus ühiskond on hakanud raamatuid põlgama ja põletama.

Typa vabatahtlik Mirjam Link on arvamusel, et 67 aastat tagasi ilmunud romaan on tänasel päeval mõnes mõttes tähtsamgi kui kirjutamise ajal. «Lugemise mõju inimesele ja iseseisvale mõtlemisele, tasakaal ja valikud tehnika ja inimsuhete vahel – keda meist need teemad ei kõnetaks ja puudutaks?!» lisas ta.

Typast tulnud teate kohaselt annetab vanaraamatupood kirjaniku hoiatava sõnumi võimalikult paljude lugejate ette kandmiseks iga raamatuostu pealt eksemplari ka ühele Eesti raamatukogule, kus romaani «451º Fahrenheiti» veel ei ole. Samuti on kavas teha koostööd koolide ja lasteaedadega, et toetada lugemisarmastust.

Vanade raamatute kaaned lähevad uue raamatu ümber.
Vanade raamatute kaaned lähevad uue raamatu ümber. Foto: Mana Kaasik / Typa

Iga eksemplar saab taaskasutusena mõne vana raamatu kaaned. Laupäeval oli võimalus kõikidel huvilistel Typas, mis tegutseb Tartus Kastani 48f, raamatu tegemisel käed külge lüüa. «451º Fahrenheiti» ilmumisele saab kaasa aidata ka ühisrahastusplatvormil Hooandja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles