Tüdruk läks teatrist koju armi ja veriste käenukkidega

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Vanemuise grimmiala juht Kelly Kullerkupp näitas erilist tülli, mille peale grimeerijad-juuksurid õmblevad paruka tegemiseks karvhaaval juuksed.
Vanemuise grimmiala juht Kelly Kullerkupp näitas erilist tülli, mille peale grimeerijad-juuksurid õmblevad paruka tegemiseks karvhaaval juuksed. Foto: Kristjan Teedema

Anelle Elisabeth Birken, üheksa-aastane tüdruk, oli üks neist viieteistkümnest, kes läks esmaspäeval Vanemuise suurde majja lavataguse eluga tutvuma, ning ainuke, kes läks kaks tundi hiljem koju, käeseljal halvasti kokku kasvanud haav ja sõrmenukid veriselt kriimulised. «Kui issi kodus näeb, ehmatab ära,» arvas ta. Selline käsi oli aga teatri grimeerijate arvates väga ilus.

Tüdrukust teatrihuvilise meelest tundus grimeerija Gretel Persidski pooletunnine töö tema käe peal veidike lima moodi. Kuidas arm paistab? «Tõepärane,» kostis Anelle Elisabeth Birken.

Vanemuise juubelihooaja esimesest teemaekskursioonist tuli osa saama peale tema veel üks tüdruk, üheksa vanemas eas naisterahvast ning neli meest, kelle hulgas oli ka üks poiss. Ega väga palju rohkem oleks grimmituppa, mis asub üsna lava lähedal, huvilisi ühekorraga mahtunudki.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles