Võimukõnelustele minevate Tartu sotside juht: see on siin olnud täielik teater! (9)

Rannar Raba
, peatoimetaja
Copy
Heljo Pikhof
Heljo Pikhof Foto: Margus Ansu

Tartu sotsiaaldemokraatide piirkonna juht Heljo Pikhof tõdes, et selline asjade käik oli juba mõnda aega aimatav. «Kui võimuliidul pole ühes olulises küsimuses hääli koos, siis on ju loogiline, et hakatakse otsima teistsuguseid lahendusi. Mis neil ikka üle jäi, nii ei saanud edasi töötada,» arutles ta.

Muu hulgas avaldas Pikhof hämmastust viimastel kuudel Keskerakonna Tartu piirkonnas toimunu üle. «See on siin olnud täielik teater! Poleks eales uskunud, et üks erakond, kes on palunud ühel oma liikmel tulla teise linna abilinnapea tööd tegema, hakkab teda ise umbusaldama ja tagatipuks viskab veel oma ridadest välja.» Pikhofi arvamuse kohaselt saanuks Keskerakonna piirkonna juht Jaan Toots abilinnapea Monica Rannaga väga vabalt vastastiku kasulikku koostööd jätkata. «Kindlasti see olnuks võimalik, minul on Rannast ainult head muljed,» lausus ta.

Seda, kuivõrd keeruliseks võiks teisipäeval algavad võimukõnelused sotsiaaldemokraatide jaoks osutuda, ei osanud Pikhof esmaspäeval kella 18.50 paiku veel ennustada, sest parasjagu oli tal parteikaaslastega pooleli arutelu, milliseid punkte nad läbirääkimistel enim tähtsustama võiks hakata.

Kommentaarid (9)
Copy
Tagasi üles