K, 27.09.2023

Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema

Kaspar Koort
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Ploomikese lasteaia neljas rühmas käib praegu 68 põngerjat. Uusi lapsi vastu ei võeta, nii et sulgemise ajaks peaks järele jääma kaks rühma.
Ploomikese lasteaia neljas rühmas käib praegu 68 põngerjat. Uusi lapsi vastu ei võeta, nii et sulgemise ajaks peaks järele jääma kaks rühma. Foto: Sille Annuk

Tartu Ropka linnaosas Ploomikese lasteaias käivate mudilaste vanemad said läinud nädalal linnavalitsuselt e-kirja, milles anti teada, et 2022. aasta sügisel on kavas see linna lastaed sulgeda, ning paluti hakata oma võsukestele teisi lasteaedu valima.

Otsusest nördinud Ploomikese lasteaia hoolekogu esimees Priit Laos algatas veebilehel petitsioon.com ​üleskutse «Säilitame Ploomikese lasteaia!», mille toetuseks oli eile pärastlõunaks antud üle 120 allkirja.

Varasemast on teada, et Tartu linnavalitsusel on kava kolida Waldorfi pedagoogikat rakendava Ploomikese lasteaia hoonesse Kroonuaia kool, kus õpivad erivajadustega lapsed. Seejuures pole aga otseselt öeldud, mis saab lasteaiast. Näiteks veel mullu juunis märkis linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave Tartu Postimehele, et vajab kaalumist, kas viia Waldorfi pedagoogika sisu mõnda teise lasteaeda või leida Ploomikesele ikkagi uus asukoht.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles