Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema

Ploomikese lasteaia neljas rühmas käib praegu 68 põngerjat. Uusi lapsi vastu ei võeta, nii et sulgemise ajaks peaks järele jääma kaks rühma.

FOTO: Sille Annuk

Tartu Ropka linnaosas Ploomikese lasteaias käivate mudilaste vanemad said läinud nädalal linnavalitsuselt e-kirja, milles anti teada, et 2022. aasta sügisel on kavas see linna lastaed sulgeda, ning paluti hakata oma võsukestele teisi lasteaedu valima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Otsusest nördinud Ploomikese lasteaia hoolekogu esimees Priit Laos algatas veebilehel petitsioon.com ​üleskutse «Säilitame Ploomikese lasteaia!», mille toetuseks oli eile pärastlõunaks antud üle 120 allkirja.

Varasemast on teada, et Tartu linnavalitsusel on kava kolida Waldorfi pedagoogikat rakendava Ploomikese lasteaia hoonesse Kroonuaia kool, kus õpivad erivajadustega lapsed. Seejuures pole aga otseselt öeldud, mis saab lasteaiast. Näiteks veel mullu juunis märkis linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave Tartu Postimehele, et vajab kaalumist, kas viia Waldorfi pedagoogika sisu mõnda teise lasteaeda või leida Ploomikesele ikkagi uus asukoht.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles