R, 8.12.2023

Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve

Janno Zõbin
, ajakirjanik
Copy
Jõgevamaa Pajusi näiteringi Siimar Kivisild (esiplaanil) ja ajaloolane Mairo Rääsk lindistasid 18. laulu, milles Kalevipoeg lööb allilmas lahinguid põrgulistega.
 
Jõgevamaa Pajusi näiteringi Siimar Kivisild (esiplaanil) ja ajaloolane Mairo Rääsk lindistasid 18. laulu, milles Kalevipoeg lööb allilmas lahinguid põrgulistega.  Foto: Janno Zõbin

Jõgevamaal Kääpal asuv Kalevipoja muuseum ärkab mais uuele elule. See tähendab, et maja on nüüd renoveeritud ja uueneb ka muuseumi ekspositsioon. Püsinäituse ühe osana lugesid vabatahtlikud sealsamas linti rahvuseepose «Kalevipoeg» algusest lõpuni.

Möödunud nädalavahetusel käis muuseumis «Kalevipoega» ja häält salvestamas 65 inimest. Kohal oli nii jõgevamaalasi kui ka kaugema nurga mehi ja naisi. Tulijad ootasid oma järge esimesel korrusel kohvilaua taga. Neil kõigil olid käes paberipatakad ja tekstid rohkem või vähem ette valmistatud.

«Otsisin kohta, kus on keegi «Kalevipoega» üldse lugenud, ja leidsin ainult selle «Kitsa kinga» sketši,» rääkis üks lugejaist, Pajusi näiteringi näitleja Siimar Kivisild. Ta luges hooga sisse osa 18. laulust, Kalevipoja käigust allilma.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles