Skulptuuriparki rajades oleks tarvis ehitada juurde jupike jalgteed, samuti vajaksid kultuuritegelaste büstid ilmastikukindlaid postamente. Täiustamist vajaks ka pargi valgustus ja ilmselt oleks tarvis juurde turvakaameraid. Skulptuuripargi projekteerimine läheb maksma umbes 20 000 eurot ning osa kulutusi on selleks juba tehtud.
Projekteerimisele lisanduvad ehituskulud, mille suurusjärk pole praegu veel selge. Keskkonnaameti ja muinsuskaitseameti kooskõlastuste kõrval sõltubki just rahastuse leidmisest skulptuuripargi valmimise täpne aeg. «Oluline on see, et kunstiteosed on olemas, need on korras ja nende peale enam kulutama ei pea,» rõhutas Hoffmann.
ERMi direktor Alar Karis kiitis kunstimuuseumi algatust ning ta toonitas, et skulptuuripark oleks järjekordne põhjus, et Raadi ehk linna parki ja mõisasse jalutama tulla ning mõisasüdamesse elu tagasi tuua.
«Loodan, et kahe muuseumi projekt saab toetuse linnalt, riigilt või miks mitte eratoetajatelt ning saaksime selle külastajatele avada juba sellel aastal,» lisas Karis.
Kas ERMi püsinäitusele tasuta?
ERMi direktor Alar Karis on välja käinud mõtte, et ERMi püsinäitus võiks olla rahvale tasuta. Kui reaalne see plaan ikkagi on?
Karis ütles, et on tutvustanud ideed kultuuriministeeriumis, ning see on leidnud esialgse positiivse tagasiside.
«Arusaadavalt on see riigieelarve läbirääkimise küsimus, sest saamata jääv piletitulu on esialgsete arvestuste järgi ligi 300 000 eurot. Et kultuuriministeerium on algatanud ERMi avalik-õigusliku staatuse analüüsi ja seaduseelnõu idee, siis võiks see olla tulevikus ERMi ja ministeeriumi tulemuslepingu osa,» selgitas Karis.
Ta lisas, et muuseum teeb ka ise jõupingutusi, et nende teise püsinäituse, soome-ugri näituse, kunstinäituste ja teiste vahetuvate näituste külastatavus ja piletitulu oleks suurem.
«Eesti kultuuriloo püsinäituse tasuta külastamise võimalus saaks kindlasti kõlapinda ka väliskülastajate hulgas,» usub Karis.