Kalevipoega luges eile enam kui 40 inimest. Täna töö jätkub

Lugemiseks sättimine.

FOTO: Erakogu

Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liige Annika Oras andis teada, et eile Kääpal alanud Kalevipoja ettelugemine ja salvestamine läks suurepäraselt.

«Kokku käis lugemas üle 40 inimese. Kultuuriminister Tõnis Lukas, Piip ja Tuut, Mafalda ja Loreida ja kõik meie toredad muud sõbrad,» rääkis ta. «Oli inimesi kõrvalmajadest, oli Mustveest, Kuremaalt, Palamuselt, Pajusist, Jõgevalt, Tartust, Elvast, Tallinnast ja mujalt.»

Täna on Kalevipoja muuseumis teine salvestuse päev veel ees. 

Kalevipoja eeposes on 19 023 rida. Plaan on Annika Orasel tehtud selline, et keskmiselt loeb üks inimene paarkümmend minutit ehk 260 kuni 340 rida. Kui 40 lugejat on lugenud, siis peaks salves olema juba tulblisti üle 13 000 rea, mis tähendab, et tänaseks on vaid väike lõpuspurt jäänud.

Tubli eeposelugeja.

FOTO: Erakogu

«Kalevipoega» salvestatakse Jõgevamaal seepärast, et Kalevipoja muuseumi uues ekspositsioonis, mis avatakse tänavu 1. mail, oleks inimestel kõrvaklappidest võimalik rahvuseepost kuulata. Ka annab ettevõtmine paljudel inimestel oma hääl muuseumi varadesse jäädvustada ning eepose lugemisest uhkust tunda.

Tagasi üles
Back