Tartu linn jagas kultuuriasutustele kolmeks aastaks raha

Tartu Postimees
Copy
Tartu Elektriteater.
Tartu Elektriteater. Foto: Margus Ansu

Tartu linnavalitsus kinnitas kultuurivaldkonna kolmeaastase tegevustoetuse saajad ja toetussummad. Möödunud aastal jõustunud kultuurivaldkonna uue toetuskorra alusel on Tartu kultuuriorganisatsioonidel esimest korda võimalik saada tegevustoetust korraga kolmeks aastaks. 

Taotluste hindamistulemuste alusel eraldati tegevustoetused MTÜle Uus Teater 57 000 eurot, MTÜle TYPA (endine trüki- ja paberimuuseum) 45 000 eurot  ja MTÜle Elektriteater 50 000 eurot aastas.

Põhieelarvest eraldatavate tegevustoetuste suurus on nendel asutustel võrreldes möödunud aastaga tõusnud, lisaks saab Elektriteater 2020. aastal Tartu linnalt kultuuriasutustele mõeldud arengutoetust 10 000 eurot ning TYPA nii arengu- kui investeeringutoetust kokku 17 750 eurot. 

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul soovib linn anda neile asutustele suuremat kindlust tegutsemiseks ja arenemiseks. «Kolmeaastane tegevustoetus on justkui linna kvaliteedimärgis, mida jagatakse silmapaistvatele kultuuriasutustele nende tegevuse kindlustamiseks,» ütles Lees. «Linn loodab, et toetussumma tõus annab nende edasiseks arenguks uut hoogu,» lisas ta. Abilinnapea toonitas nende asutuse üle-eestilist rolli: «Kõik kolm on Lõuna-Eesti kultuurielus väga olulised tegijad ning loodetavasti hinnatakse ja märgatakse nende panust ka riigi tasandil.»

Pikaajalisema toetuse eesmärk on pakkuda kultuuriasutustele suuremat kindlustunnet tulevikuks ning anda võimalus oma tegevust pikemalt planeerida. Kolmeaastase tegevustoetuse kolm saajat aastail 2020–2022 valis nelja taotluse hulgast välja ekspertidest koosnev hindamiskomisjon.

Tagasi üles