Uue ujula ja veekeskuse rajamise üle käis oksjonil tihe rebimine (2)

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Copy
Tartu linnavalitsus pani hoonestusõiguse seadmiseks enampakkumisele Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel linnale kuuluva Riia 195 kinnistu, kuhu tuleb rajada ujula ja veekeskus.
Tartu linnavalitsus pani hoonestusõiguse seadmiseks enampakkumisele Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel linnale kuuluva Riia 195 kinnistu, kuhu tuleb rajada ujula ja veekeskus. Foto: Margus Ansu

Lõunakeskuse taha ujula ja veekeskuse rajamiseks korraldatud hoonestusõiguse oksjonil käis tihe rebimine, alghinnast pea kaksteist korda suurema raha eest võitis enampakkumise Tartu Coopi tütarettevõte.

Tartu linnavalitsuse korraldatud oksjon, millega otsiti Lõunakeskuse taga Riia 195 kinnistule hoonestajat, lõppes täna kell kaks päeval. Hoonestusõiguse tingimustes on kirjas, et kinnistul peab hiljemalt viie aasta pärast valmima ujula ja veekeskus.

50 aastaks seatud hoonestusõiguse võitis OÜ R2 Spa tütarettevõte Spa-Arenduse OÜ. R2 Spa on kolm aastat Kvartali keskuses V Spad pidanud. Mõlema ettevõtte juhatuse liige on Tartu Coopi (Tartu tarbijate kooperatiivi) juht Tarmo Punger.

Tasulise hoonestusõiguse seadmise aastatasu alghind oli oksjonil 16 830 eurot aastas, lõpuks kerkis hind 201 250 euroni aastas. 

V Spa juhataja Gea Puidak sõnas, et ettevõttel oli selle kinnistu vastu suur huvi. «V Spa on töötanud kolm aastat ning soovime areneda ja arendada,» ütles Puidak. Ta lisas, et kui V Spa on keskendunud rohkem saunadele ja rahulikule ajaveetmisele, siis uus ujula ning veekeskus aitaksid arendada just seda, mille järele inimesed pärivad – veepark ja ujumisvõimalused. «Lapsed tahavad hullata, möllata ja pritsida, aga sellist veeparki ei saa Kvartali neljandale korrusele teha,» rääkis Puidak.

Tartu abilinnapea Reno Laidre teatel oli kinnistu vastu väga suur huvi, oksjonist võttis osa pea 20 erinevat pakkujat. «Linnale on oluline, et võitja looks kinnistule ujula, sest kohustusliku kooliujumise maht tõusis 24 tunnilt 40 tunnile ja seega on vaja ujulaid, kus õpilased saaksid käia,» sõnas ta.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles