N, 1.12.2022

Henn Põlluaas: riigikogul pole kavas saadikutele nõunikke palgata

Henn Põlluaas
, riigikogu liige (EKRE)
Henn Põlluaas: riigikogul pole kavas saadikutele nõunikke palgata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Henn Põlluaas
Henn Põlluaas Foto: Konstantin Sednev

Ettevõtja Assar Jõgar kirjutab 10. jaanuari Tartu Postimehes, nagu oleksin ma teinud ettepaneku suurendada riigikogu töötajate hulka 101 inimese võrra ja palgata igale saadikule üks poliitiline nõunik.

Kinnitan, et sellist ettepanekut pole teinud ei mina, riigikogu juhatus, fraktsioon ega ka mitte Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Saadikutele nõunike palkamine on vana ja habemega teema, mille kohta küsis minult hiljutises intervjuus ERRi ajakirjanik Toomas Sildam ja hiljem «Aktuaalne kaamera». Avaldasin isiklikku arvamust, et ehkki olen olnud nõunike palkamise vastu, võiks see teatud tingimustel riigikogu töö kvaliteeti tõsta. Loomulikult tooks nõunike palkamine kaasa kulu maksumaksjale, ja see on ka peamine põhjus, miks seda ideed ei ole kavas arutada.

Olen täiesti ühte meelt Assar Jõgari seisukohaga, et riigiaparaati ei peaks suurendama ning tegelda tuleb palju tähtsamate probleemide lahendamisega. Kinnitan talle ja avalikkusele, et ei mina ega EKRE ole oma seisukohti muutnud ning me tegeleme oma lubaduste elluviimisega, sealhulgas riigivalitsemiskulude kokkutõmbamisega.

Märksõnad
Tagasi üles