Tartu koalitsioon vaagub hinge (1)

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
Keskerakonna abilinnapead Monica Rand ja Madis Lepajõe olid eile Tartu raekojas uue linnakirjaniku väljakuulutamisel. Nende vahel istus Reformierakonna abilinnapea Mihkel Lees, kes on viimastel kuudel täitnud ka haiguslehel viibiva Lepajõe ülesandeid.
Keskerakonna abilinnapead Monica Rand ja Madis Lepajõe olid eile Tartu raekojas uue linnakirjaniku väljakuulutamisel. Nende vahel istus Reformierakonna abilinnapea Mihkel Lees, kes on viimastel kuudel täitnud ka haiguslehel viibiva Lepajõe ülesandeid. Foto: Margus Ansu

Tartu abilinnapea Monica Ranna tagandamise püüdest kasvanud pinged ja kolm kuud kestnud kriis põhjusel, et Rand ei allunud Keskerakonna Tartu piirkonna uue juhatuse survele amet maha panna, ei saanud eile tema erakonnast välja heitmisega lahendust.

Pigem tõi see lähemale Keskerakonna ja Reformierakonna võimuliidu lagunemise Tartus, sest ainus võimalik viis Randa ametist maha võtta on umbusaldushääletuse korraldamine, kuid hääli napib.

Peale selle ei pea mitu Tartu reformierakondlast tõsiseltvõetavaks ja sobilikuks Keskerakonna kandidaati vabanevale abilinnapea kohale, Peipsiääre vallavanemat Aleksandr Širokovit, kes saatuse irooniana paari aasta eest samuti Keskerakonnast välja heideti.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles