L, 30.09.2023

Heino Elleri muusikakooli õpilased pälvisid Peterburis suurt tähelepanu

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Loviise Marie Laht mängib lõppvoorus.
Loviise Marie Laht mängib lõppvoorus. Foto: Erakogu

3. kuni 8. jaanuarini leidis Peterburis aset XI rahvusvaheline Samari Savšinski nimeline konkurss, kus juba teist aastat osalesid Heino Elleri muusikakooli õpilased. Venemaal panid oma pillivalitsemise oskused ja närvid proovile kolm viiuldajat, kaks tšellisti ja kolm pianisti.

Lisaks osales ansamblivoorus Elleri muusikakooli kolmikute trio – 12-aastased Loviise Marie Laht viiulil, Elisabeth Herta Laht klaveril ja Richard Heinrich Laht tšellol.

Üksikesinejaid hinnatakse sel konkursil mitmes voorus ja mitmes vanuserühmas. Kõige nooremad on kuni 9-aastased ja kõige vanemad noored täiskasvanud. Konkursist osavõtt on mängijaile suur katsumus, kuna just Venemaad peetakse keelpillimuusika kantsiks. Savšinski konkursil jagatakse kohti ja diplomeid ning parematest parimad pääsevad lõppvooru grand prix´d püüdma.

Heino Elleri muusikakooli keelpilliosakonna juhataja Kristel Eeroja-Põldoja sõnul on nende kooli õpilaste tulemused järgmised.

Viiuldaja Loviise Marie Laht sai esikoha, viiuldaja Helina Sommer aga diplomi. Mõlema kontsertmeister oli Ebe Müntel ja õpetaja Kristel Eeroja-Põldoja

Tšellistid Henri Palm ja Richard Heinrich Laht said mõlemad diplomi. Nende kontsertmeister oli Anne-Mai Palm ja õpetaja Reet Mets

Klaverimängija Maia Lii Pruulmann pälvis kolmanda koha ning klaverimängijad Amanda Kinsigo ja Elisabeth Herta Laht teenisid välja diplomi. Kõigi nende õpetaja on Anne-Mai Palm

Ning lõpuks trio Loviise Marie Laht, Elisabeth Herta Laht, Richard Heinrich Laht sai ansamblitest teise koha ning nende õpetaja on Pille Taniloo.

Elleri kooli keelpilliosakonna juhataja Kristel Eeroja-Põldoja lisas, et nad käisid Peterburis eelmiselgi aastal ning sellega võrreldes oli tänavu konkursi tase kõrgem ja ühtlasem.

Kõik grand prix' voorus mängijad olid väga head ja nii jäi peaauhind taseme ühtluse tõttu koguni välja andmata.

«Oli aga äraütlemata hea meel, et Tartu oli lõppvooru kontserdil jälle esindatud,» lisas ta. Lavale läks viiuldaja Loviise Marie Laht. Eelmisel aastal oli finaalis tšellist Maali Toots.

Samari Savšinski, kelle nime konkurss kannab, oli kuulus pianist ja muusikapedagoog ning Leningradi konservatooriumi professor, elas aastatel 1891–1968.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles