Valguskunsti festival otsib kunstnikke ja juhendajaid

Tartu valguse festival.

FOTO: Sille Annuk

Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartu valgus ehk Tava2020 kuulutab välja kaks avalikku konkurssi. Otsitakse kunstnikke linnaruumi valgusinstallatsioonide loomiseks ja juhendajaid IALD (International Association of Lighting Designers - toim.) arhitektuurse valgustuse töötubadesse.

«Mida korrastatum on linnaruum, seda vähem me seda märkame ning sellesse sekkume,» ütles Tava2020 linnaruumi installatsioonide kuraator Andra Orn. «Selle võrra vähem on meil ka võimalusi suhestumiseks, loominguliseks avastamiseks, mängulisuseks. Üks võimalus sekkuda on luua niisuguseid valgusinstallatsioone, mis kõditaksid sotsiaalset närvi, aitaksid avastada keskkonda, märgata detaile ja kutsuksid leidlikult üles linnaruumi mõjutama,» lisas Orn. 

Kandideerima on oodatud nii Eesti kui välismaa kunstnikud ja juhendajad, keda paelub valgusega saavutatav ilu, meeleköide aga ka praktiline ja linnaruumi täiendav väärtusloome.

Tava2020 raames toimub Tartu kesklinnas kolm arhitektuurse valgustuse töötuba. Nende eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud IALD valgustusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgustusdisaini huvilistele ja ka elukutselistele valgustusdisaineritele «käed külge» töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmisehitamiseni. Töötubade käigus loodud installatsioonid on Tava2020 valgusraja üheks peamiseks vaatamisväärsuseks.

«Hea valgustusdisaini abil on võimalus muuta öine avalik ruum õdusaks ja käidavaks paigaks – luua linnale öiseid vaatamisväärsusi, maalides pimeduse lõuendile valguse ja värvidega kohti, mis seni linnamaastikul on oodanud ellu äratamist, esiletõstmist ja avastamist,» rääkisid Tava2020 töötubade kuraatorid Eva Tallo ja Marko Kuusik. 

28-31 oktoober publikule avatud Tava2020 Valgusrada kannab koondpealkirja «Valgusmängud linnaruumis». Sellele eelneb töötubade nädal ning kuu aja jooksul ka kõrvalprogramm.

Mõlema konkursi kandideerimise tähtaeg on 2020. aasta 15. veebruar.

Tagasi üles