K, 7.06.2023

Elektriteater näitab PÖFFi peaauhinna pälvinud filmi, mille jäädvustas eesti operaator

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Max Golomidov võtetel.
Max Golomidov võtetel. Foto: IMDB

Tartu Elektriteater näitab laupäeval kell 19.30 Pimedate Ööde filmifestivalil peaauhinna pälvinud Jaapani filmi «Vastupidi», mille jäädvustas Eesti operaator. 

«Vastupidi» on Eesti operaatori Max Golomidovi ja India päritolu režissööri Anshul Chauhani teine koostööfilm. Lugu algab, kui koolitüdruk Sora leiab salapärase päeviku. Teise maailmasõja meenutuste hulgas on viide kodu lähedale peidetud aardest. Samal ajal ilmub linnakesse tagurpidi kõndiv kodutu mees, kellest saab ootamatult Sora ja tema pere pingeliste suhete parandaja. 

Kaader filmist.
Kaader filmist. Foto: The Movie Database

«See on võimas ja müstiline lugu, mis seob uut ja vana Jaapanit. Filmi tegelaste arvates peaks minevik olema ammu maha maetud ja unustatud, ent ometi kerkib see ikka ja jälle pinnale, et kummitama jääda,» resümeeris detsembris PÖFFi žürii, nimetades filmi «Vastupidi» tõeliseks kinokunstiks.

«Vastupidi» on üles võetud mustvalgena ning laia vaatega n-ö CinemaScope ekraaniformaadis. Professionaalse värvimäärajana tegutsev Max Golomidov hindab mustvalget esteetikat ajast, mil tegeles fotograafiaga.

«Iga värv kujutisel lisab oma tähenduskihi, mis võib vaatajaid teemast eemale triivida. Meie eesmärk oli kujundada side loo ja publiku vahel värve kasutamata, et jätta ruumi kujutlusele, mida võib soovi korral enda värvidega täita,» põhjendas Golomidov. 

Filmirežissöör Anshul Chauhan käis mullu novembris PÖFFi linastusel ka Tartus, kus kiitis vestluses kinopublikuga Golomidovi meisterlikku operaatoritööd. Chauhani sõnul on Golomidovil võime jälgida näitlejate kehakeelt ja ennustada täpselt ette nende liikumist.

Tōkyōs kohtunud Golomidovi ja Chauhani esimene koostöö oli täispikk mängufilm «Bad Poetry Tokyo» (2018). Eesti kinopublikule on Golomidovi operaatoritöö tuttav näiteks dokumentaalidest «Sipelgapesa» (2015), «14 käänet» (2017) ja samuti PÖFFil linastunud filmist «Prazdnik» (2019).

«Vastupidi» tuleb Elektriteatri ekraanil näitamisele kahel õhtul: 18. jaanuaril kell 19.30 ning 12. veebruaril kell 18.00. Film linastub ingliskeelsete subtiitritega ning kestab kaks tundi ja 25 minutit. 

Elektriteater on Tartu väärtfilmikino, mis keskendub kodu- ja välismaiste mängu- ja dokumentaalfilmide, maailma filmiklassika ning animatsioonide ja lühifilmide näitamisele. Kino asub 160-aastases Tartu ülikooli endises kirikus aadressil Jakobi 1.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles