Vanemuise suure maja ohtlik elektrikilp asendub suvel uuega

Karolina Kadak
, reporter
Copy
Vanemuise mehhatroonik ja töökeskkonnaspetsialist Even Poltan näitas, kuhu teatrimaja valmimisajast, 1967. aastast pärit peakilbi läheduses kätt kindlasti vastu panna ei tasu.
Vanemuise mehhatroonik ja töökeskkonnaspetsialist Even Poltan näitas, kuhu teatrimaja valmimisajast, 1967. aastast pärit peakilbi läheduses kätt kindlasti vastu panna ei tasu. Foto: Sille Annuk

Vanemuise pikkades, labürinditaolistes koridorides peitub eraldi ruum, kus asub suure teatrimaja elektri peakilp. Nõukogudeaegset tehnikat täis ruumist varustatakse elektriga Vanemuise suure maja lava. Väärika teatrimaja elektripaigaldis ja kaabeldus on pärit maja ehitusajast, 1967. aastast ning on muutunud avariiohtlikuks.

Nüüd hakkab mure lahenema: kultuuriministeerium eraldas selleks aastaks Vanemuise teatrile 64 000 eurot, et korda saaksid suure maja elektri peakilp ja kaablid.

Seni on vana elektrisüsteem probleeme tekitanud õnneks vaid päevasel ajal ning ükski etendus või kontsert elektriprobleemide tõttu ära jäänud pole, märkis Vanemuise teatri mehhatroonik ja töökeskkonnaspetsialist Even Poltan. «Palju probleeme oleme suutnud ka ennetada, kuid ette on tulnud näiteks lülitite läbipõlemist,» lisas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles