VIDEO JA PILDID ⟩ Tesla põrutas Tartu kesklinnas vastu posti (6)

Tartu Postimees
Copy

Õnnetusest Tartus Kvartali ja Tasku kaubanduskeskuse vahel laekus info politseile täna kella 13.30 paiku, kui kaasliikleja andis häirekeskusele teada, et punane Tesla sõitis Tartus Riia tänaval vastu posti.

Sündmusele reageerinud politseinikud tuvastasid, et auto roolis olnud mees oli kaine ja tal on juhtimisõigus. Ta oli autos üksi ning õnnetuses viga ei saanud.

Sündmuskohal töötanud politseinike esmasel hinnangul juhtus liiklusõnnetus põhjusel, et juht sõitis liiga kiiresti ristmikule ning kaotas pööret tehes vale sõidukiiruse tõttu masina üle kontrolli nii, et masin paiskus vastu fooriposti. 

Tartu liikluspolitseinik Enn Virk märkis, et iga liiklusõnnetuse tagajärjed on vahetus seoses sõidukiirusega. «Lähtuvalt piirkiirusest ning liiklusoludest vastutab ohutu sõidukiiruse valiku üle ikka ja ainult inimene, kes rooli taga istub. Linnaliikluses on kiirused küll madalamad, kuid see õnnetus näitab, et ka hetk kiirustamist võib tiheda liiklusega tänavatel tekitada kaose. Antud juhul oli tegu õigupoolest väga õnneliku õnnetusega, sest kahjustada said vaid auto ja fooripost. Kui samal ajal oodanuks eraldussaarel teeületust jalakäijad, keda tavaliselt selles kohas on päevasel ajal palju, võinuks tagajärjed olla kordades raskemad kui vaid varakahju. Palun võtke hoog maha ja arvestage, et te ei ole liikluses üksinda,» rõhutas Virk.

Õnnetuses sai kahjustada valgusfoori post ning info sellest edastati haldajale, kes saatis kohale rikkemeeskonna. Liiklus sündmuskohal oli mõnda aega häiritud, kella 14st on tee taas liiklejatele täies mahus vaba.

Kommentaarid (6)
Copy
Tagasi üles