«Paljud neist juhtidest on ametis olnud kümme ja rohkem aastat. Ja ma usun, et paljud neist on arvestanud, et nad on veel kümme või 20 aastat ning lähevad sealt rahulikult pensionile, aga ...» rääkis ta. «Aga nii see asi olema ei peaks. Kui inimesed istuvad ühe ja sama koha peal väga kaua, siis nad paratamatult manduvad, neil puudub edasine motivatsioon arendamaks ennast või oma alluvaid või struktuurüksust. Ma olen veel paljude arstidega sellest rääkinud ja pigem on arstid seda meelt, et juhtkonda peaks kindlasti vahetatama.»
Kõneleja võrdles Tartu ülikooli kliinikumi Tartu ülikooliga, kus valdkondade juhte vahetatakse ja samuti ülikooli rektorit. Kõik saavad aru, miks lepingud on tähtajalised.
Umbusalduse taga on kõneleja meelest samuti see, et kliinikute juhid võisid eeldada, et muutuste eel tekib pikem diskussioon. «Ma olen kuulnud, et selle otsuse esitas Priit Eelmäe järsult. Ma seal juures ei olnud, seega ei saa seda hinnata ega kommenteerida. Aga nad ilmselt ei olnud nõus sellega, kuidas see otsus tehti ja millise tähtajaga. Nüüd on selgunud, et vaid kaks kuud on aega. Nad ehk lootsid, et see tähtaeg on kaugemal, aasta lõpus näiteks. Või et see venib veelgi. Aga praeguse juhatuse poolt vaadates tuleb küsida: mida siin venitada? Kui inimesed teavad, et nad niikuinii peavad lahkuma, siis ega nad ju hakka eelseisval aastal midagi suurt ette võtma. Mis oleks nende motivatsioon? Võib-olla vaid kaikaid kodarasse loopida.»