L, 1.04.2023

Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Neuroloog ja Eesti peavaluseltsi president Mark Braschinsky tõdes, et migreeni puhul on ravimisoodustusi üsna vähe ja seetõttu on ravimid üsna kallid. Selleks et migreenihooge ja pingepeavalusid oleks vähem, soovitab Braschinsky regulaarselt sportida.
Neuroloog ja Eesti peavaluseltsi president Mark Braschinsky tõdes, et migreeni puhul on ravimisoodustusi üsna vähe ja seetõttu on ravimid üsna kallid. Selleks et migreenihooge ja pingepeavalusid oleks vähem, soovitab Braschinsky regulaarselt sportida. Foto: Sille Annuk

Peavalude keerulises maailmas on viimasel ajal toimunud mitu läbimurret: kõige sagedasema neuroloogilise haiguse ehk migreeni ravis on viimastel kuudel kasutusele tulnud uus ravivõte, kroonilise migreeni korral pikalt kasutusel olnud ravim sai üheksa aasta järel haigekassalt soodustuse ning Eestis loodi mullu esimest korda migreeni ja peavalu patsientide ühing.

Selleks et ravi ja selle soodustusi kõik Eestis elavad inimesed saaksid, näeb pidevalt vaeva ka Tartu ülikooli kliinikumi neuroloog ja Eesti peavaluseltsi president Mark Braschinsky.

Doktor Braschinsky, miks on migreen ühiskonnale üks kulukaimaid haigusi?

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles