P, 28.05.2023

Maailmanimega dirigent Peter Phillips tuleb juba homme Tartusse

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Voices Musicalese repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu.
Voices Musicalese repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu. Foto: Krista Must

Pühapäeval juhatab maailma üks kõige tuntumaid vanamuusika dirigente Peter Phillips Tartu Pauluse kirikus Voces Musicalese aastalõpukontserdil esimest korda elus Händeli «Messiast».

Hoolimata asjaolust, et Peter Phillips on aastakümneid olnud seotud vanamuusika esitustraditsioonidega, juhatab ta Händeli «Messiast» esimest korda oma elus. Voces Musicalese kunstilise nõustaja Risto Joosti sõnul on see kontsert erakordne. «Vocesel on hea meel võõrustada nimekaid külalisesinejaid, meie aastalõpukontsertide traditsioon Händeli «Messiasega» jätkub kolmandat aastat järjest,» ütles Risto Joost.

Dirigent Peter Phillips on tunnustatud Inglise vokaalansambli Tallis Scholars kunstiline juht ja asutaja. Pärast 2250 kontserti ja 60 ilmunud plaati on nad üheskoos saavutanud rohkem kui ükski teine kollektiiv. Kuigi ansambli esitusstandardeid on rohkesti kopeeritud, on Tallis Scholars endiselt oma ala absoluutses tipus.

Ka Tallis Scholarsi lauljate kvaliteet tuleb kontserdiga koju kätte, sest kaasa teevad vokaalansambli liikmed tenor Guy Cutting ja kontratenor Alexander Chance. Külalisesinejate kõrval astuvad üles Eesti solistid sopran Maria Listra ja bass Alvar Tiisler.

Esituse võimsusest annab tunnistust ka 50-liikmeline koori ja orkestri koosseis, kuhu kuuluvad kammerkoor Voces Musicales ja barokkorkester Floridante. Kontsertmeistriks on kutsutud Taani ja Põhjamaade üks silmapaistvamaid barokkviiuldajaid Peter Spissky, Concerto Copenhageni kontsertmeister ja Kopenhaagni ja Malmö noori muusikuid ühendava Camerata Øresundi kunstiline juht.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles