T, 27.09.2022

Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Kaheksakümmend kaheksa jõulupakki ootavad pidu ja saajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Psühhiaatriahaiglas sanitari ja hooldajana töötanud Liidia Laaneoja ei väsi Tartu endiste meedikute eest seismast ning neid jõulude ajal meeles pidamast.
Psühhiaatriahaiglas sanitari ja hooldajana töötanud Liidia Laaneoja ei väsi Tartu endiste meedikute eest seismast ning neid jõulude ajal meeles pidamast. Foto: Margus Ansu

Tartlane Liidia Laane­oja on oma väikse korteri köögi täis sättinud kingipakke, mis kõik ootavad 20. detsembril sõitu Tähtvere päevakeskusesse, kus peetakse ühingu Halastus jõulupidu.

Halastus on Tartu puuetega eksmeedikute ühing ning Liidia Laaneoja on selle asutajaliige ja eestvedaja, samuti ühingu häälekandja Saatus toimetaja.

Jõulupakke on Liidia Laaneoja kokku pannud paarkümmend aastat, selleks säästab ta enne raha Tartu linna tegevustoetusest, ning seisab selle eest, et igal aastal kaetaks ühingu liikmetele ilus jõululaud.

Tänavu on kingituste peaorganisaatori väikeses köögis pakke 88. Igas kommikarp, kohvipakk, piparkoogid, jõulutähe kunstõis ja jõulukaart. Pakkida on aidanud Moonika Klais ja Maie Riit. Ja nii nagu paljudel varasematel aastatel, on ettevõtmist toetanud ka Tartu tarbijate kooperatiiv.

Neile, kes tervise või vanuse tõttu enam peole tulla ei jaksa, korraldab Liidia Laaneoja kingi koju. Ühingu kõige auväärsemad on 106-aastane Vally Emilie Heinola ja 105-aastane Gerta Virolane, kes uue aasta algul saab 106.

Liidia Laaneoja ise on 86-aastane ning ütleb, et tervis jukerdab, aga ta peab siiski veel vastu ning ühingu liikmed on need, kes jõudu annavad. «Kui paned teisi end hästi tundma, tunned ennastki paremini,» leiab ta.

Liidia Laaneojal on poeg ja kaks pojapoega ning kokku viis lapselapselast, neli tüdrukut ja poiss. Tüdrukud käivad tal igal nädalal külas ja saadavad teda poeskäikudel.

«Naljakas on see, kui mõni räägib, et ta ei saa laste või lastelastega läbi,» imestab Liidia Laaneoja. «Sel inimesel peab küll endal midagi viga olema. Lapsed ja lapselapsed on ju need, kes vanainimese hinge üleval hoiavad.»

Märksõnad
Tagasi üles