Riffarrica läkitab uues videosinglis sõnumi heade inimsuhete tähtsusest

Copy
Riffarrica muusikud Kulno Malva (vasakul) ja Kristjan Priks laulu «Udune ilm» video salvestamisel.
Riffarrica muusikud Kulno Malva (vasakul) ja Kristjan Priks laulu «Udune ilm» video salvestamisel. Foto: Maris Savik / Riffarrica

Mehise rififolgi pioneerid, trummar Kristjan Priks ning akordioni- ja torupillimängija Kulno Malva ehk ansambel Riffarrica avaldas videosingli «Udune ilm». Lugu pärineb ansambli märtsis ilmunud ja palju head vastukaja pälvinud debüütalbumilt «Riffarrica». Regivärsilises laulus on juttu sandist ilmast ja selle peamisest põhjusest.

«Vanarahva tähelepanekute järgi teevad ilma ehk maailma koledaks kadedus ja saamahimu, mis paneb isad-pojad päranduse pärast taplema, õed-vennad parema pala pärast sõimlema ja verd valama,» ütles Kristjan Priks. «See puhub kõikjale vaadet piirava udu, värvib meie pea kohal oleva ähvardavalt roostekarvaliseks ja tahmab meie suhteid.»

Malva ja Priksi arvamuse kohaselt on need igihaljad inimsuhted meiega tänini. Riffarrica soovib looga «Udune ilm» kuulajaile edasi anda sõnumi, et meie tajutav ja talutav rahuloluilm sõltub meie omavahelistest suhetest, himude ja hoolimise tasakaalust.

Regivärsile on muusika kirjutanud Kristjan Priks, seade on valminud koostöös Kulno Malvaga. Videomaterjali võttis üles ning monteeris kolme ja poole minutiliseks tervikuks Kaarel Kree.

Riffarricale kujunes lõppev aasta laiahaardeliselt tegusaks. November oli suurte saalide kuu: ansambel esines näiteks Saku suurhallis, Alexela kontserdimajas ja rahvusülikooli 100. aastapäeva peol ERMis. Suvesse jäid kontserdid Egiptuses, Riias ja paljudel festivalidel Eestis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles