Alo Jakini üks parimaid sõpru, Cycling Tartu asutaja Rene Mandri ütles, et sellises olukorras ei saa kedagi süüdistada. «Mänedžeri töö on leida meeskond, ta pole lihtsalt sellega hakkama saanud, kuigi Alo on hästi sõitnud,» tõdes Mandri. «Alo tasemest nõrgemaid mehi on profitiimi võetud küll, aga kui kohapealt on võtta omasid, võetakse nemad.»
Sind visatakse ookeani, et hakka nüüd ujuma. Keegi ei hoia käest kinni ega hoolitse kogu aeg, ütles Alo Jakin.
Mandri sõnul on eestlaste kulu välismaal treenides palju suurem kui kohalikel. «Prantslane saab sama raha eest sõita, mis eestlasel kulub kodu üüriks või kojusõiduks,» selgitas ta.
Jakin on olnud üsna isepäine rattur, kes võttis profikarjääris isikliku treeneri alles poolteist aastat tagasi. «Ilmselt oleksin pidanud selle otsuse tegema juba varem. Treener ütles mulle, et arenen sama kiiresti nagu 25-aastane rattur. Potentsiaali jagus, sellepärast ongi kahju, et lõpp praegu tuli,» sõnas Jakin. Ometi vaatab rattur oma karjäärile tagasi rahulolevalt.
Tippratturi karjäär on andnud Jakinile kõva elukooli ning õpetanud teda igast raskusest jagu saama. «Sind visatakse ookeani, et hakka nüüd ujuma. Keegi ei hoia käest kinni ega hoolitse kogu aeg,» märkis ta. Kui ta 2006. aastal väljaspool Eestit sõitma hakkas, tuli õppida suhtlema teises keeles, kohaneda võõras keskkonnas ning õppida inimeste hulgas õigesti laveerima. «Prantslaste jaoks me oleme ikka idablokk. Kui lähed ja hakkad oma põhimõtteid neile õpetama, võid kohe jalga lasta,» sõnas Jakin. «Esmalt tuleb nende järgi tegutseda, aga mitte olla ka liialt lükatav-tõmmatav, sest siis kasutatakse sind ära.»