Noorte heategevuskontsert aitas haruldaste haigustega lapsi

Heategevuslik kontsert "Tartu tantsib" kogus koos Tartu kolme kooliga toetust haruldaste haigustega lastele. FOTO: Andrek Assor

Tartu noorte poolt algatatud kontsert «Tartu tantsib» tõi möödunud nädalal Eesti rahva muuseumis kokku kolme kooli noored, kellega koos viidi läbi tavapärasest erinev heategevusprojekt Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi haruldaste haigustega laste heaks. 

Tartu Tamme kooli, Tartu Puškini kooli ja Tartu Erakooli õpilased õppisid mõne nädalaga selgeks tänavatantsukava JJ-Street Tantsukooli treenerite juhendamisel. Kui tavaliselt tuleb noortel lavale pääsemiseks osaleda huvitegevuses tunduvalt kauem, siis see algatus tõestas, et tahtejõud suudab rohkem. Eelkõige suunati osalema neid õpilasi, kes ei tegele veel ühegi huvitegevusega või pole sama valdkonnaga varem kokku puutunud. 

Tartu Puškini kooli õpilased koos treeneri Annely Kõrveliga (valges). FOTO: Andrek Assor

«Meie idee oli algselt jõuda nende noorteni, kellel pole võimalik huvitegevustes osaleda. Kõik vanemad ei saa lapsi treeningutele saata,» rääkis projekti eestvedaja Meelika Müürsepp. Ta lisas, et heategevuskontserdi laiem eesmärk oli ka koolide omavahelise koostöö arendamine, sealhulgas vene ja eesti noorte lõimumine omavahel. «Idee toetada Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi haruldaste haigustega lapsi sündis koos osalejatega. Leidsime, et sellisel viisil ei vii inimesed raha lihtsalt annetuskasti, vaid saavad vastu ilusa elamuse,» rääkis Müürsepp.

Tartu Erakoolist osales heategevuskontserdil kõige rohkem õpilasi. FOTO: Andrek Assor

Erakordne mõte

Lastefondi vabatahtlikud Emili Kilg ja Rosmarii Rosenthal tõid välja, et tartlaste algatus on tavapärasest erinev.  «Pigem on see ikka erakordne algatus. Tegemist polnud lihtsalt kontserdi, vaid pikaajalisema projektiga. Meie arvates oli see julge ettevõtmine, kus oli ühendatud tants, liikumine ja heategevus, mis võiks veelgi julgust koguda ja laiemalt levida,» ütles Kilg.  

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Kadri Org kinnitas, et iga annetus haigete laste ravikulude jaoks on väga tänuväärne. «Lisaks annetussummale, mille toel said abi haruldaste haigustega lapsed, on sündmuse mõju ja tulem suur ka seepärast, et kannab edasi väga head ideed,» ütles Org.

Heategevusliku jõulukontserti «Tartu tantsib» tulu oli suunatud haruldaste haigustega laste raviks. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab hetkel ligi 40 last haruldasest haigusest tulenevate ravikulude katmisel, mis pole riiklikult kaetud. «Lastefond maksab arvete alusel annetussumma välja, et haruldaste haigustega lapsed saaksid neile näidustatud ravi,» selgitas Org.

Kokku kogusid noored kontserdiga 865,65 eurot.  

Tartu Tamme kooli õpilased tõid lavale tõelise jõulumeelolu. FOTO: Andrek Assor
Tagasi üles
Back