Linnaarhitekt Tõnis Arjus selgitab, miks ülikoolilinn kardab kõrgust

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Copy
Tartus Kammivabriku klubis peetud arhitektuuriauhindade galal võtsid Tartu preemia vastu linnaarhitekt Tõnis Arjus (esiplaanil) ja linnapea Urmas Klaas.
Tartus Kammivabriku klubis peetud arhitektuuriauhindade galal võtsid Tartu preemia vastu linnaarhitekt Tõnis Arjus (esiplaanil) ja linnapea Urmas Klaas. Foto: Margus Ansu

Aastatepikkuse töö eest ülikoolilinna linnaruumi arendamisel pälvis Tartu linnavalitsus reede õhtul Kammivabriku klubis Eesti arhitektuuriauhindade väljakuulutamisel Eesti maastikuarhitektide liidu preemia. 2012. aastast Tartu linnaarhitektina töötav Tõnis Arjus tunnistas, et kuigi tunnustuse pälvinud töödest on paljud sellised, mille esmavaimustus on juba ammu vaibunud, aitab tunnustus tal ja kolleegidel oma saavutusi paremini hinnata.

Milliste tööde üle te ise kõige enam uhkust tunnete?

Kõige märkimisväärsemad on Roosi tänava ümberkujundamine, Vaksali väljaku loomine raudteejaama ette, aga ka näiteks Koidula ja Jannseni plats. See viimane on omamoodi hea näide, et mälestusmärk ei pea olema lihtsalt skulptuur, vaid see võib pakkuda midagi palju enamat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles