Luminori stipendiumi pälvis Londonis õppiv astrofüüsika ja kosmoloogia tudeng

Jörg Miikael Tiit. Tema ees olev must kast on ta enda ehitatud spektromeeter, mida kasutatakse laboris optiliste filtrite analüüsimiseks.

FOTO: Erakogu

Luminor andis teist korda välja stipendiumi, mille eesmärk on tuua majandus- ja tehnoloogiavaldkonda värskeid ideid ning uusi lahendusi. Sel korral pälvis 2000 euro suuruse stipendiumi Londoni King's kolledžis astrofüüsikat ja kosmoloogiat  õppiv tudeng Jörg Miikael Tiit.

Tartust pärit Jörg Miikael Tiit on välja töötanud liitiumpolümeerakude laadimisalgoritmi prototüübi, mis pikendab akude kasutusaega ja eluiga 30% võrra. Lisaks akude eluea suurendamisele aitab see lahendus võidelda ka inimkonna üha kasvava ökoloogilise jalajäljega. Tiidu eesmärk on väljatöötatud algoritmi edasi arendada ning leida sellele rakendust ka elektriautotööstuses. Lisaks soovib ta akude kasutamise võimalusi tulevikus laiendada kosmosetehnoloogiatele.

Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi Luminori allfondi 2000 euro suurusele stipendiumile said kandideerida kõikide õppeastmete õppurid. Stipendium onmõeldeud ühele majandus- või tehnoloogiavaldkonna õppurile enesetäiendamiseks väliskõrgkoolis.

Mullu esimest korda välja antud Luminori stipendiumiga toetati Artur Loorpuu magistriõpinguid Hollandis Delfti tehnikaülikoolis.

Tagasi üles
Back