Kuuehäälne vokaaldžäss viie maa muusikuilt kõlab kohe Tartus

Kahe kontinendi ja viie riigi vahel ühise meele ja keele leidnud kuuik on võitnud publiku südamed üle maailma, jõudes Los Angelesi jazziklubidest Euroopa festivalidele ja Aasia staadionitelt Londoni Royal Albert Halli. Vasakult paremale: James Rose, Simon Åkesson, Evan Sanders, Danny Fong, Andrew Kesler ja Jean-Baptiste Craipeau.

FOTO: Cheng Ka Hang Karma

Jõulujazz 2019 toob Eestisse a capella kuuiku Accent, kes on võitnud publiku südameid üle maailma. Kõrgetasemelise vokaaldžässi esindaja annab esmaspäeval kontserdi Tartus.

Accenti sünnilugu on eriline, sest muusikud kohtusid interneti teel, külastades sotsiaalmeedias omaaegse populaarse vokaalansambli The Hi-Lo’s foorumit. Naljaga pooleks tegid nad ühe YouTube’i video, mis pidi jääma ainsaks, ent mõni aeg hiljem, Rootsi koorifestivalil, kohtusid nad ka näost näkku.

Neli tenorit, bariton ja bass

Accenti moodustavad kanadalased Danny Fong ja Andrew Kesler, rootslane Simon Åkesson, britt James Rose, prantslane Jean-Babtiste Craipeau ja ameeriklane Evan Sanders. Neli tenorit, bariton ja bass – kõik nad elavad igaüks oma elu ning ühte punkti maakeral tulevad vaid kontsertide andmiseks või plaatide salvestamiseks. Nad järgivad USA pop-jazzi parimaid traditsioone, ja nüüd on nad Eestis.

Laulja Kadri Voorandi sõnul koosneb Accent äärmiselt andekatest lauljatest, kelle sisemine kõrv lubab tabada keerulisimaid harmooniaid filigraanse täpsusega. Nende seaded on eeskujuks a cappella žanris tegutsejaile üle maailma.

Vokaaldžässi meistrid ansamblist Accent.

FOTO: Accent

Kadri Voorand ütles veel, et ka inimestena on nad soojad ja väga huvitavad vestluskaaslased, igaüks on silmapaistev isiksus. 

Igaühel kuhjaga annet ja edu

Prantslane Jean-Baptiste Craipeau anne avaldub sooloprojektides – tema esituses on lugu «Get Lucky» on YouTube’s vaadatud miljon sadatuhat korda.

Kanadalane Danny Fong on kogunud YouTube’is miljon kaksadatuhat vaatamist Pokemoni tunnuslaulu esitamisega.

Andrew Kesler on Kanada helilooja ja arranžeerija, produtsent Los Angelesis, kes on väga hinnatud oma ala spetsialist, ning muide esinenud ka koos John Mayeri ja Sealiga.   

James Rose Londonist on teinud seadeid mainekatele vokaalansamblitele nagu Naturally7, Swingle Singers, The Real Group ja teised.

Ameeriklane Evan Sanders on lõpetanud ülikooli psühholoogina. Arranźeerimiskursuse läbis ta Take6 legendaarse laulja-arranžeerija Cedric Denti juures. Ta on kirjutanud muusikat lasteteatrile.

Rootslane Simon Åkesson laulab koos vendadega rokkansamblis Moon Safari, millega antakse kontserte üle maailma.

Läinud aastal andis Accent kontserte nii Ameerikas kui ka Euroopas ning nende tähelend jätkub. Novembris ilmus juba neljas album «Christmas All The Way».

Mitmehäälne Accent on Tartus kohal 9. detsembril kell 19, Vanemuise kontserdimajas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles