Tartu turusiga sai jõuluks selga esimese kostüümi

Lenel Karu
, reporter
Copy

Juba 11-aastane Tartu turusiga Roosi sai täna kell 12 selga uue kostüümi, mis on ühtlasi pronkssea kaunistamise konkursi esimene võistlustöö. Roosit ehib nüüd lenduri kostüüm: prillid, sadul ja tiivad.

Pronkssea kaunistamise konkurss kuulutati välja mõned päevad tagasi ning osaleda saavad kõik head ideed, mis inimestel pähe tulevad. Sobiva kostüümi võivad meisterdada Roosi vanad sõbrad, tuttavad, Tartu koolipered või töökollektiivid. Märksõnaks on «jõulud» ning ainus reegel on , et kaunistamise protsess Roosit mingil viisil ei rikuks.

Lendurist siga

Näe, siga lendab!

Esimesena haaras mõttest kinni Eesti põllumajandusmuusem, kes võttis kaks päeva tagasi pronkssealt vajalikud mõõdud. «Kaks päeva tagasi hakkasime pihta. Sadula jaoks oli meil kaasas kaks kaarekujulist hobuse looka, millega sobivad mõõdud paika saime. Aga prillid tegime täitsa silma järgi,» rääkis Eesti põllumajandusmuuseumi restauraator Liina Lemsalu. Ta valmistas kostüümi koos kolleegi Ingemar Maasikmäe ja kunstniku Laura Vähiga. Lendav siga sümboliseerib sea-aasta viimast lendu ning autorid soovisid teha midagi humoorikat. Nüüd saab iga uudistaja hüüda «Näe, siga lendab!»

Tartu turu juht Rene Kiis oli esimese kostüümi üle väga õnnelik ning jälgis protsessi kõrvalt naerusuil. «See on tõesti vahva kostüüm ning loodan, et julgustab teisi ka nüüd oma ideid käiku laskma. Lenduri kostüüm jääb seniks Roosile, kuni uus idee saabub,» kinnitas Kiis. Tema sõnul on turusiga Roosi olnud aastast aastasse eriti populaarne turistide hulgas. «Üks välisturist teeb igal aastal temast pilti ja sõidab kohale,» rääkis Kiis. Nüüd on veelgi enam põhjust oma silmaga lendavat Roosit vaatama tulla.

Kõigil, kellel on soov Roosile kostüüm meisterdada, tuleb lihtsalt märku anda ja enda meeskond registreerida aadressil rene.kiis@tartuturg.ee. Konkursitööd pildistatakse üles ja riputatakse Tartu turu Facebooki lehele, kus enim rahvahääli saanud tööde tegijaid ootavad ees auhinnad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles