Tartu noormaadleja võitis Venemaa suurvõistlusel tugeva teise koha

Max Hristjuk võitis kadettide vanuseastmes -48 kg kaalukategoorias Venemaa suurvõistlusel teise koha.

FOTO: Kristjan Press

Jekaterinburgis peetud maadlusturniiril võitis 290 maadleja hulgas teise koha -48 kg kaalukategoorias Tartu spordiklubi Kalev-Englase noormaadleja Max Hristjuk.

Jekaterinburgi olid võistlema kogunenud Venemaa 29 regiooni maadlejad, lisaks Kasahstani ja Eesti sportlased. Võisteldi kadettide (2003–2005 sündinud) ja 2006–2007 sündinud sportlaste vanuseklassis.

Tartlastest edukaim oli Max Hristjuk, kes jäi tasavägises finaalis teiseks ning kaotas napilt Venemaa meistrivõistluse pronksmedali võitjale. Hristjuk jäi vastasega 1:1 seisu, kus tema võttis esimese punkti, vastane teise. Võitjaks jääb sellisel puhul see, kes sai punkti viimasena.

Veel osalesid võistlustel tartlastest Karlis Ander All ja Artur Jeremejev, viimane kaotas üldvõitjale eduseisust kõigest 15 sekundit enne matši lõppu. Kalev-Englase treeneri Kristjan Pressi sõnul oli tegemist suure võistlusega, kus tartlased ennast ületasid. Max Hristjuk võistles Pressi sõnul esmakordselt kadettide vanuseklassis, olles nii mõnestki konkurendist tunduvalt noorem. «Ma ootasin seda, millal püss paukuma hakkab. Aprillist alates on olnud Maxiga tõeline kasvuspurt, ta on muutnud oma kaalukategooriat ning see oli esimene võistlus, kus ta ennast mugavamalt tundis,» ütles Press. Möödunud võistlusel Valgevenes ei tajunud Hristjuk veel oma liikumist ja massi, aga Pressi sõnul hakkab kõik maadluses kaalust pihta. «Kui ei tea maadleja õiget kaalu, siis ei tea, kas tal on piisavalt jõudu selle kategooria jaoks,» selgitas Press.

Venemaa on Pressi hinnangul üks tugevamaid vastaseid maadluses. «President Putin juba ise ütles, et maadlus on Venemaa strateegiline sport,» muheles Press. Ta kinnitas, et sarnased välisvõistlused on noormaadlejatele väga olulised silmaringi laiendamiseks. Detsembris ootab Englase maadlejaid ees kaks suurvõistlust Lätis ja Venemaal.

Tagasi üles