Kinnisvarabüroo Uus Maa Tartumaa müügijuhi Kristi Tobrelutsu sõnul valmistavad korteriomanikele enim meelehärmi loomad. «Enamasti kardetakse korteri sisustuse rikkumise või naabrite häirimise pärast,» põhjendas ta. «On olnud ka juhtumeid, kus omanikud loomaga jalutamas käies ei hoia kinnistut korras.»
Kasside puhul on probleemiks karvad, eriti kui korteri omanikul on nende vastu allergia. «Kassikarvadest vabanemiseks tuleb hiljem korteris põhjalik puhastus tellida, sest hiljem võivad sinna elama kolida inimesed, kellel on karvade vastu allergia,» märkis Tobreluts.
Lisaks ei taha korteriomanikud näha küünejälgi mööblil ja põrandal või seda, et üürnike lemmikloom korteri sisustust närib.
Loomakarvade probleemi on kogenud ka Tartus korterit välja üüriv Anette Sild. «Olen ise äärmine puhtusearmastaja ja teatavasti jäävad loomakarvad igale poole. Isegi pidevalt koristades on neid raske ära saada tekstiililt, diivanitelt ja rõivastelt,» rääkis ta. «Mind see väga häirib ja seetõttu ei taha ma loomi ka enda väljaüüritavasse korterisse, kuigi ma ise seal enam ei ela.»
Lisaks ei taha korteriomanikud näha küünejälgi mööblil ja põrandal või seda, et üürnike lemmikloom korteri sisustust närib.
Enam kui pooltes üürikorterites pole lemmikloomad oodatud, üüriturul on alati eelisseisus loomadeta üürnikud, tõdes Tobreluts. Kui lemmikloomata inimesel kulub Tartus üürikorteri leidmiseks keskmiselt kuni kuu, siis koera- või kassipidajal tuleb arvestada mitmekuuse otsinguga. Väikese koera omanikul on lihtsam korterit leida «Kui alguses öeldakse, et loomad pole lubatud, siis on meeldivatele üürnikele tihti tehtud järeleandmisi näiteks taskukoerte korral,» rääkis Tobreluts.