Noore vangi surma põhjustas terviserike

Tartu vangla.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal lõpetati eile 24. augustil alustatud kriminaalmenetlus, milles selgitati Tartu vangla 26-aastase kinnipeetava surmaga seotud asjaolusid.

Augustis, mil menetlust alustati, oli teada, et 26-aastane mees oli parandamatult haige ja oma tervisliku seisundi tõttu pidi järgima pidevalt kindlat ravirežiimi.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Maarja-Liisa Kõivu sõnul tehti kogutud tõendite põhjal kindlaks, et 23. augustil ei manustanud kinnipeetav talle määratud ravimi õhtust annust ja see võis uurimise andmetel jääda manustamata ka 21. augusti õhtul. «Menetluse käigus määrati kohtuarstlik ekspertiis, et selgitada välja, kas ravimi manustamata jätmine võis põhjustada inimese surma,» ütles Kõiv. Kohtueksperdi hinnangul ei põhjustanud selle ravimi manustamata jätmine siiski kinnipeetava surma. Kohtueksperdi sõnul põhjustas surma terviserike. «Kuna inimese surma ja ravimi manustamata jätmise vahel ei olnud põhjuslikku seost, siis ei ole toime pandud kuritegu ehk surma põhjustamist ettevaatamatusest,» selgitas prokurör.

Kriminaalmenetluse käigus kuulati üle nii ametnikke kui ka kinnipeetavaid, koguti dokumentaalseid tõendeid ja määrati kohtuarstlik ekspertiis, mille tegi Eesti kohtuekspertiisi instituut. Uurimist toimetas justiitsministeeriumi vanglate osakonna sisekontrolli talitus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles