Eesti Üliõpilaste Selts avas oma maja uksed

Eesti üliõpilaste selts teeb juubeli puhul majas virtuaaltuuri. FOTO: Eesti Üliõpilaste Selts

Eesti Üliõpilaste Selts (EÜS) tähistab tuleval kevadel 150. aastapäeva ning avas oma maja uksed kõigile huvilistele virtuaalkeskkonnas. 

EÜSi rahvuslikus stiilis hoone on olnud vanima järjepidevalt tegutseva Eesti üliõpilasorganisatsiooni koduks juba üle saja aasta. Senini on hoone põnev ja traditsioonidega põimitud sisu avalikkusele varjatuks jäänud, see on andnud ainest mitmete müütide ja legendide sünniks. «Ainult EÜSi liikmetele, nende peredele ning eelkõige akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide liikmetele avatud maja on aeg-ajalt lahti erisündmusteks ka linnarahvale ning kõigile huvilistele, olgu selleks siis mõni raamatuesitlus või volbriöö. Virtuaaltuur on aga avatud kõigile ja igal ajal,» ütles EÜSi esimees Tanel Asmer.

Virtuaaltuuri leiab Eesti üliõpilaste seltsi kodulehelt

EÜSi maja krunt osteti 1900. aastal Tähtvere mõisalt ja nõusoleku maja projekti tegemiseks saadi arhitekt Georg Hellatilt. Aastal 1902 toimusid esimesed koosolekud juba valminud majas. 1920.–1930. aastatel ehitati majale juurde praegune saaliosa, ümberehituse projekti tegi EÜSi vilistlane Artur Kirsipuu. 

Tagasi üles
Back