FOTOD Tartu vallas hukkus elumaja põlengus vanem naine

Copy

Täna hommikul enne kella kaheksat said päästjad väljakutse Tartu valda Kärevere külla, kus põles elumaja. Tartu kutselised ja Laeva vabatahtlikud päästjad tõid majast välja hukkunu. Majas elas üksik üle 80-aastane naine. 

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Marek Kiige sõnul helistas häirekeskusesse juhuslik mööduja. Sündmuskoht asub Tartu-Tallinna maanteest paarisaja meetri kaugusel.

Kui päästjad õnnetuspaika jõudsid, siis põles maja juba lahtise leegiga ja katuski oli sisse kukkunud. Kiik lisas, et tegemist oli viisaka vanaprouaga, kes ei tarbinud alkoholi ega suitsetanud.

Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Praeguseks kogutud andmete põhjal külastas naist igal nädalal sotsiaaltöötaja ja omaksed, kes suitsuanduri töökorrasolekut kontrollisid ja tuleohutust silmas pidasid. Kahjuks oli hukkunud naisel komme aega-ajalt kütmise ajal häiret andma hakkavat suitsuandurit laest alla võtta.

Tulesurmad

Sel aastal on tules hukkunud 32 inimest. Eelmise aasta samal perioodil oli tulesurmasid 40. Külmaperioodi algusega, kui hakatakse rohkem kütma, lahtist tuld kasutama ja inimesed viibivad kodus sagenevad traagiliste tagajärgedega elumajatulekahjud.

Õnnetuste ärahoidmiseks olge kütmisel ja lahtise tule kasutamisel ettevaatlikud ning ärge koormake üle elektrisüsteeme. Kontrolli, et suitsuandur oleks töökorras ja patarei vahetatud. Suitsuanduri kohustuslikuks muutumisest möödus 10 aastat.

Tavalise suitsuanduri tööiga on samuti maksimaalselt 10 aastat. Seega oleks aeg vanad andurid kiiremas korras välja vahetada.

Tagasi üles