K, 29.11.2023

Kirjanduslinn soovitab: Urmas Klaas ja «Minu nimi on Marytė»

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Tartu linnapea Urmas Klaas.
Tartu linnapea Urmas Klaas. Foto: Kiur Kaasik

Kirjanduslinn Tartu jagab oma teist, detsembrikuu lugemissoovitust, milleks on lugejate poolt Leedu aasta raamatuks valitud «Minu nimi on Marytė». Selle autor on Alvydas Šlepikas ja teose on eesti keelde tõlkinud Tiina Kattel. Raamatut soovitab lugeda Tartu linnapea Urmas Klaas.

«Alvydas Šlepikas jutustab loo hundilastest – saksa orbudest, kes sõjajärgses külmas maailmas oma Ida-Preisimaa (nüüdne Kaliningradi oblast) kodudest välja aetuna püüavad ellu jääda. Paljudel see paraku ei õnnestunud. Ka Eesti rahvas on ajaloo jooksul palju kannatanud, kuid meil on põhjust olla väga tänulik, et meil on oma vaba ja kodune riik. Just advent ja jõulud on aeg, mil tasub sellele mõelda, väärtustada inimlikku lähedust ja kodusoojust. Hoiame üksteist ja ärme raiskame oma Eestit,» põhjendas linnapea Urmas Klaas oma valikut.

Raamatu andis 2015. aastal välja Toledo kirjastus.

Novembris alguse saanud kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest Unesco rahvusvaheliste kirjanduslinnade hulka, millega on võetud sihiks pöörata linnas suuremat tähelepanu raamatute ja kirjasõnaga seonduvale.

1. jaanuaril jagab oma lugemiselamust muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles