K, 7.06.2023

VIDEO ⟩ Piduõhtu meelitas Eesti Rahva Muuseumisse üle tuhande inimese

Facebook Twitter
Comments

Eesti Rahva Muuseumis algas kell kaheksa õhtul rahvusülikooli sajanda aastapäeva piduõhtu «Tuleviku juured», millest võttis osa ligi 1500 rõõmsat inimest. Küsisime mõne Tartu ülikooli vilistlase käest, mida on ülikool neile lisaks haridusele andnud. 

Head sõbrad

Tartu ülikoolis õppinud või veel praegugi õppivad Ülo Mander, Agneta Miilimäe, Gert Prants, Janeli Lilleallik ja Katrin Raik ütlesid kui ühest suust, et ülikool andis neile väga head sõbrad ja tuttavad.

Lisaks headele sõpradele ja tuttavatele tõi loodusteadlane Ülo Mander välja ka selle, et kõik oma akadeemilised teadmised on ta saanud just Tartu ülikoolist ning ilma ülikoolita ei oleks Tartut üldse. 

Katrin Raik sõnas, et on äärmiselt tore töötada koos ülikooliaegsete sõpradega, kellega saab meenutada juba 30 või 35 aasta taha jäävaid lugusid. 

Balli asemel

Sel aastal toimus traditsioonilise balli asemel suurejooneline piduõhtu, kuhu oli oodatud kogu ülikoolipere ja ka ülikooli külalised, et tähistada ühiselt eestikeelse kõrghariduse sajandat aastapäeva.

Piduõhtu pealkiri «Tuleviku juured» on kantud traditsioonidest ja uuendusmeelsusest, minevikust ja tulevikust. «Lavastaja Tanel Jonas on selleks puhuks loonud sama pealkirja kandva lühilavastuse, mis jutustab nii ülikooli kui ka meie rahva loo, sest eestikeelne kõrgharidus on siinse kultuuri alus,» kommenteeris «Rahvusülikool 100» projekti juht Kadri Asmer.

Õhtu jooksul astusid üles mitmed näitlejad ja muusikud, näiteks Adeele Sepp, Kaarel Targo, Jaanus Tepomees, Lauri Liiv ja Sofia Rubina, Jarek Kasar ja Tõnis Mägi ning Tartu ülikooli sümfooniaorkester, kammerkoor ja rahvatantsijad. Rõõmsate inimeste piduõhtut juhtisid Saara Pius ja Priit Loog.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles