iDeal kampaania

Ootamatu libedus tõi teedele kaose: üle 20 plekimõlkimise ja kaks tõsist avariid
Lisatud galerii

Täna hommikul kella 5.30 paiku hakkasid Lõuna-Eestis sagenema avariid, mille ühiseks nimetajaks sai jäävihmast tingitud ootamatu libedus. Politsei suunas Tartusse ja Jõgevamaale tavapärasest suuremad liikluspolitsei jõud, kes abistasid avariidesse sattunuid ning suunasid liiklust ennetamaks raskemaid tagajärgi.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et suurem osa avariidest juhtus hommikuse tipptunni eel ja ajal, praeguseks on olukord rahunemas. Kokku on Lõuna-Eestis politsei täna varahommikust saati saanud enam kui 20 teadet avariide kohta.

Neist suurem osa on olnud teelt väljasõidud ja tagant otsasõidud. Avariid sagenesid nähtavalt Tartu- ja Jõgevamaal, neli teadet laekus lisaks Viljandi- ja kaks Valgamaalt. Enamik liiklusõnnetusi päädis pleki mõlkimisega, paraku oli ka kaks tõsisemat avariid, milles said viga inimesed.

Tartumaal juhtus kella 7 paiku liiklusõnnetus, kus BMW sõitis teelt välja ja masin rullus mitu korda üle katuse. Kaassõitja, 40-aastane naine, viidi haiglasse.

Viljandi vallas juhtus kella 8 paiku liiklusõnnetus, kus Renault Megane sõitis teelt välja ja paiskus küljele. Sõidukijuht, 42-aastane naine, viidi haiglasse. Emaga kaasas sõitnud laps viga ei saanud.

Avariipaikadel töötanud politseinikud selgitasid, et enamikul sõidukitest kasutati talverehve. Olgugi et varahommikul sadas jäävihma ja teed läikisid kohati nähtavalt mustast jääst, ei kohandanud autojuhid oma sõiduvõtteid ootamatult muutunud ilma- ja teeoludele vastavaks.

Ilma- ja teeolude jälgimine, jõukohase sõidukiiruse valimine ja pikivahe hoidmine on sügistalvisel perioodil aabitsatõde, millega iga sõidukijuht võiks arvestada. Ööpäev läbi kõigub temperatuur oluliselt ning seetõttu muutuvad ka teeolusid. «Eriliselt ettevaatlik tuleks olla sildadel ja viaduktidel sõites, kus libeduseoht on suurem. Samuti, kelle masinal all suverehvid, soovitab politsei need esimesel võimalusel talviste vastu vahetada,» ütles Virk. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles