iDeal kampaania

Põltsamaa vald pakub tööd jõuluvanale

Jõulumehed jõuluvanade konverentsil.

FOTO: Erakogu

Põltsamaa vallavalitsus otsib jõuluvana, kelle ülesanne oleks detsembris pühapäeviti Põltsamaa kesklinnas Roosisaarel võtta vastu külalisi ning kuulata inimeste jõulusoove.

Põltsamaa vallavalitsuse ehitusspetsialist Kersti Viggor selgitas, et esimest korda proovib vald käima lükata Roosisaarel väikese jõulutoa, kus detsembris igal pühapäeval oleks kohal ka jõuluvana. «Seal on väike majake ning oleme Roosisaare varustanud ilusa valgusega. Seega mõte oli, et see võiks olla koht, kus lapsed saaksid käia jõulueelsel ajal jõuluvanaga kohtumas,» sõnas ta.

Viggor selgitas, et idee tuli ühelt Põltsamaa elanikult, kel on omal lapsed ning kes arvas, et oleks vahva mõte, kui Põltsamaal oleks jõulukuul võimalik jõuluvanaga kohtuda.

Vald jõuluvanakandidaadilt varasemat töökogemust ei nõua. «Põhiline, et jõulumehel oleks endal siiras soov sellist tööd teha,» lisas Viggor. Ka töörõivad saab vald vajaduse korral jõulumehele ise pakkuda.

Paari päeva vältel on juba nii mõnigi jõulutaadikandidaat vallavalitsusega ühendust võtnud ja lisainfot uurinud. «Paraku on need jõuluvanad väga aktiivsed, neil on ka muid kohustusi, näiteks osa käib laulmas ja tantsimas ning nii pole mõnele soovijale jällegi meie soovitud graafik sobinud, aga õnneks veel aega on,» rääkis Viggor.

Tagasi üles