Tartu kriisimeeskond mängis linna päästmist

Tartu Postimees
Copy
Tartu linna kriisimeeskond õppusel.
Tartu linna kriisimeeskond õppusel. Foto: Mana Kaasik

Eile harjutas Tartu linna kriisimeeskond õppusel, kuidas saada hakkama ränkadest ilmaoludest tingitud hädaolukordades. Õppusele lisas põnevust seegi, et kujuteldavas olukorras oli Tartus ulatuslik elektrikatkestus ning toimus küberrünnak linna infosüsteemidele.

Kriisiõppuse eesmärk oli harjutada Tartu linna kriisimeeskonna töö käivitamist, hädaolukorra lahendamist, koostööd partnerasutuste ja elutähtsa teenuse osutajatega, aga ka avalikkuse teavitamist ning küberrünnaku lahendamist. Prooviti, kuidas Tartu linna hädaolukorra lahendamise plaan toimiks.

Tartu kriisimeeskonna juhi linnapea Urmas Klaasi sõnul oli õppus väga eluline ja vajalik. «Saime õppuse käigus olulist tagasisidet oma valmisolekule sellise suure, kogu linna hõlmava kriisiga toime tulemiseks,» ütles Klaas. «Esimest korda tegelesime ka küberkriisi intsidendi lahendamisega, mis tänases maailmas on hädavajalik,» lisas linnapea.

Tänasel õppusel osalesid Tartu linna kriisimeeskond koos Lõuna prefektuuri, Lõuna päästekeskuse ja naiskodukaitsega. Kaasatud olid ka elutähtsaid teenuseid osutavad ettevõtted Elektrilevi, Fortum Tartu, Tartu Veevärk ja Tartu tee-ettevõtted. Linnakeskkonnas kriisi ei jäljendatud ning olukorra lahendamine mängiti läbi oma töökohtades.

Tartu hakkas kriisiõppust planeerima aasta tagasi ning selle viis läbi OÜ Cybexer Technologies.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles