Hiilgav lend tõstis Treffneri kooli esimeseks

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Copy
Eestis tänavu gümnaasiumi lõpetanud noorte eesti keele riigieksami keskmine punktisumma oli 62. Treffneri gümnaasiumi vilistlased sooritasid emakeeleeksami kõige paremini, kooli keskmine tulemus oli 82,5 punkti.
Eestis tänavu gümnaasiumi lõpetanud noorte eesti keele riigieksami keskmine punktisumma oli 62. Treffneri gümnaasiumi vilistlased sooritasid emakeeleeksami kõige paremini, kooli keskmine tulemus oli 82,5 punkti. Foto: Sander Ilvest

Eile avalikustas hariduse sihtasutus Innove eelmise õppeaasta riigieksamite tulemused ja tartlastel on põhjust rõõmustada: võrreldes üle-eelmise õppeaastaga paranesid Treffneri gümnasistide riigieksamite tulemused nii palju, et kool tõusis üleriigilises edetabelis esimesele kohale. Matemaatika riigieksami sooritasid kevadised koolilõpetajad niivõrd hästi, et positsioon paranes kaheksa koha võrra. Eesti keeles tegid Treffneri eksaminandid riigi parima tulemuse.

«Eelmine lend oli viimaste aastate üks tugevaimaid, kõigil lõpetanutel olid väga kõrged punktid,» ütles Hugo Treffneri gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer. Kaks noort, kes suvel lõpetasid Treffneri, jätkavad õpinguid USAs Massachusettsi tehnoloogiainstituudis, mida on aastaid nimetatud maailma parimaks ülikooliks.

Kõrged punktid

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles