Nimelt sai kohe ka selgeks, et õiguslikus plaanis on kompromissi otsides kombitud mitmeid küsitavaid lahenduskäike olukorras, kus abilinnapea Randa tahetakse kohaliku juhatuse otsusele viidates kiiresti ametist vabastada, kuid etteheiteid tööle napib. Sotsiaalseid garantiisid pakkuda pole, samas on erakond kahe aasta eest palunud Ranna Tartusse tööle ja see on tähendanud suuri muutusi elukorralduses.
Praegu on Rand viidanud, et ta kavatseb Tartusse elama ja töötama jääda ning kui ta ei saa töökohta, võib ta hoiule antud tagasiastumisavaldusest taganeda.
Tartu linnasekretär Jüri Mölder ütles, et seadus sellist võimalust ei tunne. «Selles situatsioonis saan öelda, et tagasiastumisavaldusele on seadusega kehtestatud omad tingimused: kuhu ja millisena tuleb see esitada,» selgitas Mölder. «Seadus ei tunne tingimuslikku tagasiastumisavaldust. Tagasiastumisavaldus tuleb esitada valla- või linnasekretärile. Minul sellist avaldust ei ole.»
Teiseks pidas Mölder võimatuks poliitilise kompromissi osana kasutada avaliku konkursiga täidetavat ametikohta. Antud juhul võib selleks Tartu Postimehe andmetel olla linna osalusega sihtasutuse Tartu perekodu Käopesa juhataja koht, mille kandideerimistähtaeg on 18. novembril.
«Kui linnaga seotud sihtasutuse juhi koha täitmiseks on välja kuulutatud konkurss, siis see viiaksegi avaliku konkursina läbi ning mingeid siduvaid lubadusi sellega seoses anda ei ole võimalik,» lausus Mölder.
Monica Rand ei ole ise kinnitanud, et ta peab silmas just Käopesa juhataja ametit, ja reedel ei olnud teada ka, et ta oleks sinna kandideerimiseks dokumendid esitanud. Samas on teada, et ta ise on praegu veel selle sihtasutuse nõukogu liige.