Küsimus sotsiaalsetest garantiidest on aga tõsine, sest vabatahtliku tagasiastumise korral, nagu Jaan Toots on soovinud, linn lahkumishüvitist maksta ei saa. On küll uuritud võimalust maksta hüvitist kolme kuu ametipalga ulatuses, näiteks volikogu otsuse alusel, kuid see oleks ebaseaduslik.
«Saan kommenteerida seadust,» sõnas Mölder. «Kui võtame linnavalitsuse liikmete sotsiaalsed garantiid, on seal kirjas põhimõte, et hüvitist ei maksta omal soovil lahkumise puhul, ainuke erisus on, kui lahkumise tingivad tervislikud põhjused.»
Seaduses on öeldud, et tagasiastumisavaldus saab jõustuda kõige varem esitamisele järgneval päeval. Seega on 1. jaanuaril ametist lahkumiseks piisav, kui Rand annab avalduse linnasekretärile 31. detsembril. Kuid nagu eespool viidatud, sisaldab kompromissina sõlmitud lahkumislepe väidetavalt taganemisvõimalust.
Reformierakonna Tartu piirkonna juht Urmas Klaas on soovinud, et Keskerakond lahendaks tüli erakonna sees.
Vähetähtis pole lahenduskäiku otsides olnud, et Monica Rand saaks aidata tuleva aasta linnaeelarve koostamise lõpuni viia. Selle soovi on Keskerakond täitnud. Kuid kas koalitsioonipartnerite vahel eelarve koostamise ajaks tehtud töörahu ka uue aasta alguses jätkub, on juba iseküsimus.
Ning iseküsimus on ka see, millise jälje jätab saavutatud lahendusele Monica Rannale tehtud ähvarduskõne, mille kohta on alustatud kriminaaluurimist.