E, 5.06.2023

Tartu plaanib koolivõrgus vangerdusi

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Tartu Kroonuaia koolis õpib 140 erivajadusega õpilast, lisaks pakub kool mittestatsionaarset õpet Tartu vangla kinnipeetavatele. Linn peab plaani kool ümber kolida ja kooli senine Puiestee 62 maja kujundada põhikooliks.
Tartu Kroonuaia koolis õpib 140 erivajadusega õpilast, lisaks pakub kool mittestatsionaarset õpet Tartu vangla kinnipeetavatele. Linn peab plaani kool ümber kolida ja kooli senine Puiestee 62 maja kujundada põhikooliks. Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus kavandab Kroonuaia kooli ära kolida Puiestee tänavalt Ploomi tänavale ja rekonstrueerida Karlova kooli laiendamiseks Salme tänava endise õpetajate seminari hoone, mis praegu kuulub Tartu ülikoolile.

Kroonuaia kool töötab praegu Puiestee 62 koolihoones, kuid linnavalitsus kavandab tuleva aasta eelarvesse raha, et see hariduslike erivajadustega laste kool üle viia Ploomikese lasteaia hoonesse Ploomi 1. Linnavalitsus on saanud haridusministeeriumilt ka kinnituse, et ministeerium toetab selle hoone rekonstrueerimist. Eelarves on praegu projekteerimiseks ette nähtud 150 000 eurot. Linn on selle ettevõtmise maksumuseks hinnanud 5,1 miljonit eurot ja ehitus on plaanitud lõpetada 2023. aastal.

Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul on riigilt kinnitus olemas, et nad panustavad 2,5 miljoni euroga.

See vangerdus omakorda avab võimaluse saada Raadi ja Annelinna piirkonna uue põhikooli tarvis vabaks suur koolimaja. Millal see maja piirkonnakoolina avada võidakse, on linnapea Urmas Klaasi sõnul praegu veel vara öelda.

Raave nentis, et küllap vajab Puiestee tänava koolimaja ka juurdeehitist, muidu sinna kolme paralleelklassiga põhikool ära ei mahu.

Samal ajal kavandab linn koolimajana kasutusele võtta ka aadressil Salme 1a asuva endise Tartu õpetajate seminari hoone, see saab osaks Karlova koolist ja seal hakkaksid paiknema algklassid. Hoone remondi projekteerimiseks on tuleva aasta eelarvesse kavandatud 140 000 eurot.

Raave ütles, et lootus on, et Karlova kool saab seal alustada 2021. aastal, kuid kõik sõltub sellest, millal ülikool oma üksused hoonest välja kolib. «Enne tuleb see maja ülikoolilt ära osta,» lausus Raave.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles